Jakim programem wgrać 7 ;7 obok XP; 7 na dysku z plikami

Witam.

Mam kolejne pytanie dot. Windowsa 7.

Czy można zainstalować Windows 7 na partycji, na której są już zapisane jakieś pliki (tak aby nie znikły one)?

Drugie pytanie:

Mam na dysku C: Windows XP. Zamierzam więc na dysku D: (na którym są pliki, mało bo mało, ale jednak) wgrać Windows 7. A więc jeżeli odpalę instalatora, wgram Windows 7 na D: to bez problemu przy otwieraniu kompa ukaże się menu wybierania systemów?

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Tak, można… Nie używasz wtedy opcji formatowania - po prostu instalujesz, ale nie może to być partycja, na której jest już jakiś system…

Ukaże się menu wybierania systemów.

można podczas instalacji drugiego systemu ukaże się menu wyboru systemu stary będzie oznaczony earlier version of windows co oznacza wcześniejsza wersja systemu windows ale można tą nazwę zmienić za pomocą programu easybcd

Ostatnie pytanie :stuck_out_tongue:

Jakim programem najlepiej wgrać Windows 7? Nie zamierzam robić kombinacji z wirtualnym dyskiem, itd, po prostu chcę mieć Windows 7 wgrany na drugiej partycji i mam pytanie: jakim programem najlepiej otworzyć instalator?

czy Ty wiesz o co pytasz? bo wygląda na to, że nie masz pojęcia

nagrywasz obraz *.iso z Windowsem 7 na płytkę DVD, po czym uruchamiasz z niej kompa (boot)

możesz też odpalić instalator spod XP, skopiuje się trochę plików po czym będzie restart kompa i dalszy ciąg instalacji

nie wiem czy zadziała takie coś, że montujesz obraz windowsa w jakimś wirtualnym napędzie i odpalasz instalator

W twoim wypadku Compersio jednak bym mocno zastanowił się nad instalacją na dysku VHD, bez potrzeby użycia wirtualnej maszyny. Po pierwsze: nie będziesz miał śmietnika na dysku z danymi, po drugie łatwo pozbędziesz się Windows 7 (gdy zechcesz). Poczytaj :arrow: http://dawka.wordpress.com/2009/03/16/j … dysku-vhd/ :wink:

ja dodam jeszcze tylko tyle, że minusem tego rozwiązania jest to, że system działa troszke wolniej (przynajmniej mi) niż zainstalowany w tradycyjny sposób. Nie ma ponadto opcji hibernacji. W becie nie była widoczna partycja z systemem hostem, ale w RC juz jest.

a co do samego artykulu do którego podałeś linka, to komenda

... sformatuj partycję na dysku wirtualnym. Wpisz create partition primary, następnie format fs=ntfs label=”Windows7″ quick.

jest zbędna w całej operacji :wink: