Jakis bootowalny program

(Ar2r1) #1

Witam,

poszukuje jakiś bootowalny program najlepiej z płyty CD, który pozwoliłby mi na skopiowanie na płytę lub pendriva kilku plików. Mam laptopa z uszkodzonym systemem XP, nie wiem czemu się nie uruchamia, konsola nie pomaga, przywrócenie systemu tez nie. Musze jednak jakoś odzyskać te kilka plików. Użyłem już jakiejś bootawalnej płyty z aplikacjami które miały pomóc w zdiagnozowaniu problemu i jedyne co udało mi się zrobić to za pomocą mini windowsa 98 z tej płyty dostać się do tych plików. Ale żadnej obsługi usb ani nagrywarki ten windows nie posiada wiec tylko pooglądałem sobie pliki i to wszystko ;] Kopiowanie na dyskietkę tez nie wchodzi w grę ze względu na brak stacji dyskietek.

(adam749) #2

Poszukaj na google "LiveCD" najlepiej jakiś linux.

(Olixxx94) #3

artq , popróbuj skopiować pliki w którejś z dystrybucji Linuksa (LiveCD), ale nie wiem na pewno, czy tak się da.

(Cosik Ktosik) #4

Tu Masz kilka linków: viewtopic.php?f=14&t=153364

(Kolmar) #5

Do tego celu wystarczy zwykły nośnik instalacyjny z Ubuntu (http://www.ubuntu.pl/pobierz.php).

(fastman92) #6

Ja bym ci polecił to LiveCD:

Linux OpenSUSE z CD nie DVD,

Linux Knoppix lub Gnoppix

Linux Ubuntu

Być może Mandriva.

(Ar2r1) #7

hmmm no tez myślałem o tym, ale czy te linuxy obsłużą mi system plików z XP ? i czy posiadają obsługę albo nagrywarki albo usb ?

Dzięki za szybkie odpowiedzi

(Cosik Ktosik) #8

Obsługują zarówno system plików NTFS, jak i pendrive-y.

(mati75) #9

szukaj live cd linuksa z ntfs-3g

(Ar2r1) #10

To jeszcze jedno pytanie który z nich jest najłatwiejszy w obsłudze?

(fastman92) #11

Ja testowałem Linux Knoppix i najważniejsze jest w nim, że nie musisz w nim z 5 minut konfigurować w Partycjonowaniu, aby zamontować partycję. Wszystkie obsługują NTFS, jednak w OpenSUSE musisz się kilka minut męczyć, a w Mandrivie chyba tak samo. A w Linux Gnoppix lub Knoppix, jest są od razu partycje na pulpicie. Montują się samo jakbyś chciał do nich wejść. :slight_smile: Ubuntu JA nie testowałem, więc o nim nie mam zdania.

Polecam Gnoppix albo Knoppix. Różnią się tylko tym, że Gnoppix ma GNOME, a Knoppix KDE.

(Kolmar) #12

Ubuntu, Linux-EduCD oraz wbrew opinii mojego poprzednika - Suse.

Wybierz ten, który najlepiej Tobie będzie odpowiadał.

(Asterisk) #13

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Ar2r1) #14

Witam ponownie,

dzięki Waszym wskazówkom udało mi się rozwiązać problem. Ściągnąłem Ubuntu Dapper Drake Live CD i z jego pomocą skopiowałem potrzebne mi dane.

Jeszcze raz dzięki

a temat można do kosza wywalić ;]

(mati75) #15

to stare ubuntu bez obsługi ntfs. Szukaj ubuntu 8.04 hardy heron