Jakość Filmu,a nośnik

Powiedzcie mi czy jest jakaś różnica w jakości filmu nagranym na płytę DVD a zwykłą CD-R i odtwarzanym na odtwarzaczu DVD z obsługą DIVX.

Czy jakoś filmu jest niezmienna niezależnie od nagranego krążka ?

Jakość filmu nie zależy od nośnika na którym jest nagrany.

Jakość filmu nagranego w na DVD jest znacznie lepsza niż filmu nagranego na CD.

Film na DVD może posiadać aż 4,7 GB danych a film na CD tylko 700 MB.

Z tego wymika że na DVD można umiescić film z większą rozdielczośćią, lepszym bitnare , znacznie lepszym dzwiękiem , itp.

Ps.

Blu-ray to dopiero bedzie jakość !!

Czyli, nagrywając film np 600 MB na nośnik DVD i nagrywająć ten sam film na nośnik CD - mamy lepszą jego jakość na nośniku DVD ?.

Nie udawaj że nie wiesz o co mi chodzi !!

Masz film w kamerce np. Po co go kompresować do płyty cd jak można do DVD.?? Nie będzie lepsza jakość ??

Oczywiście masz rację,ale pytanie było jasne.

Oczywiście że jest różnica i to duża. Kiedyś czytałem gdzieś że może siegac nawet 60%. :!: :?

Mu chyba chodzi w obu przypadkach o film w formacie divx? Wtedy ININ ma całkowitą rację.

W tym przypadku to też jest prawda.

wachus napisz czy chodzi ci o jeden format (divx) czy o dwa różne?

O 2 różne DVD i DiVX a to też jakaś różnica ?

Co wsnioskuje z waszych wypowiedzi to filmy nagrane w formacie DVD mają lepszą jakoś niż nagrane na CD-R…?

jakość filmu zależy od użytego KODEKA i stopnia kompresji :!:

niema znaczenia na jakiej płycie go nagrasz

płyty cd\dvd to nośniki cyfrowe czyli dane na nich zapisane “niestarzeją” się jak to miało miejsce na nośnikach analogowych np kasetach vhs

Film w formacie DVD ma lepszą jakość nie od filmu nagranego na CD-R tylko od filmu AVI (divx, xvid). Format DVD możesz też nagrać na CD-R jeżeli masz mało materiału i szkoda ci płyty DVD, z tym ze nie wiem czy pójdzie na stacjonarnym. Format AVI(divx, xvid) możesz nagrać na nośniku DVD R,RW np.5,6 filmów i niczym nie będzie się różnił od nagranego na nośniku CD R,RW(oczywiście tu wejdzie tylko jeden film).

Ja zozumiałem wachus tak.

“Mam fimik . Czy go mam nagrać na dvd czy cd, co lepsze ??” i nic więcej

Teraz pytanie :

Nie wiadomo czy ma go juz na dysku czy dopiero sobie badzie zgrywać skąś tam. Nie wiadomo jakim kodekiem itp.

Jęsli ma zgrywać z kam. to tak jak ja napisałem . Ale nie tak sobie - od sobie na DVD - tylko do " standartu DVD " i dopiero potem wypalć na nośniku DVD.

Jeśli na go już na dysku to tak jak napisał JNJN

Format DVD na CD nie pujdzie na stacjonarnym . A to dlatego że takiej płyty nie wypalisz . Program do wypalanie zawoła o płytę DVD i już .

Nie ten standart .

No chyba że sie mylę , bo nigdy takiego czegoś nie próbowałem

:mrgreen:

Nie masz racji. NeroBurningRom -opcja CD -zakładka miniDVD.

Ok, może inaczej trochę to ujmę, bo trochę skroczyliśmy z toru…

Czy film w formacie np avi który zajmuje zauszmy 700MB po przekonwertowaniu na format DVD polepszy się jego jakość ? Czy będzie widoczna podczas odtwarzania na odtwarzaczu DVD ?

OK rodzaj krążka nie ma znaczenia…A tak pozatym to nie wiedziałem, że format DVD można wypalać na płycie CD-R… :slight_smile:

I podejrzewam, że na stacjonarce z obsługą DIVX-ów pójdzie tylko nie mam możliwości sprawdzić.

Złączono Posta : 08.08.2006 (Wto) 12:27

Nie polepszy- obejrzysz go tylko na odtwarzaczu bez obsługi DIVX-a.

A kto tu pisze o mini DVD. Czały czasz była mowa o DVD.

Jeszcze raz:

Nie wypalisz filmu w standarcie DVD na CD. !!

Mini DVD to jest całkiem inny standart. Używany w 99% w kamerach. Zresztą gorszy jakością do zwykłego DVD.

Człowieku w kamerach jest format DV.

Jak nie sprawdzałeś to nie pisz bzdur.

Coski pokickałem o tych kamerach -fakt.

Pomyliłem miniDVD z 8 cm płytami do kamer.

:mrgreen:

Phylby nie ma sprawy tylko trochę zboczyliśmy z tematu , a te DVD na CD naprawdę idzie wypalić oczywiście max 700MB.

Ok to jeśli jakość filmu się nie zmienia to czemu filmy z netu przekonwertowane już na format DVD ważą 4Gb i więcej ?