Jakość nośników, które najlepsze?

(Kam) #1

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, które nośniki nośniki DVD-R/RW i CD-R są wg Was najlepsze? Chodzi głównie o nagrywanie ścieżki video na DVD i audio na CD. Które marki spisują się najlepiej? Mi się obiło o uszy, że jedne z lepszych, to Verbatim ...

(JNJN) #2

Powiem tylko tyle,zależy od nagrywary co lubi,ale kupuj firmowe i będzie dobrze.

(Kam) #3

Oczywiście, że firmowe, tylko które? Zapewne najlepiej byłoby, gdyby nagrywarka była firmy TDK, to z płytami dylematu bym nie miał ...

(Zonkishi) #4

i tego sie trzymaj!!

dobre też sa TKD, Esperanza(lepsza z tych tanszych),Dysan tez nie ustepuje jakością :lol:

(L337 Crew) #5

:wink:

Później np. TDK, Esperanza, dobre są też hawk'i.

(Jt Witkowski) #6

Polecam nośniki Verbatim - są bardzo dobre pod względem jakości.

(Grzesiek82) #7

ja mam nagryware LG,kazda nagrywarka lepiej lata z innymi plytkami ale generalnie z firmowych to Verbatim, TDK, EMTEC (dawna basfa) i DYSAN

z tanszych polecam ESPERANZE bo uzywam ich od b dlugo i naprawde sa dobre,kupuje najczesciej je bo sa sporo tansze niz tamte a wcale nnie gorsze.na LG odradzam HAWKI, OMEGI no i HITY

(powinny sie nazywac raczej SHITY)

kilka razy wypalalem cos na bENQ i bylo ok a drogie one nie sa

(matisto) #8

Verbatimy najlepsze :slight_smile: hawk'ów nie polecam....

(Bażant) #9

Najlepsze nośniki to wedlug mnie: Verbatim, TDK, Sony, oraz Esperanzy, oraz nie są złe MediaStore- tańsze, a dobrze wykonane :slight_smile: Osobiście nie polecam Omeg i hawk'ów, bo to krótko mówiac g...

(aju) #10

Ja korzystam glównie z dwóch rodzajów nośników: TDK, TITANUM i nigdy nie narzekałem. Wszystkie dane świetnie odczytywane po latach.

Od czasu do czasu nagrywam też na LG, VERBATIM I SONY i też wszystko ładnie hula.

Kiedyś dawno temu kupiłem po jednej płytce z niższej półki: mediastore, hawk, esperanza, i niestety: czasem błąd przy wypaleniu, potem zły odczyt itp.

Generalnie lepiej zainstalować w lepszy nośnik niż potem żałować że się straciło ważne dane.

(matiit) #11

Ja w Lite-On nagrywam najczesciej na Verbatimy i TDk i jeszcze się nie zawiodlem.

Natomiast wszystkie Frogi (40 gr) to po 2 dniach się nawet audio nie da odtwarzać !!

(Tommekx) #12

Te płyty są akurat wątpliwej jakości :wink:

(aju) #13

Ale ja się nigdy na nich nie zawiodłem więc zdecydowanie je polecam.

Wypaliłem dużo płyt (CD, DVD) tej marki i z żadną po dziś dzień nie mam problemu.

(Tommekx) #14

Generalnie powiedziałbym, że to są najlepsze z najgorszych :mrgreen:

(Kam) #15

Ogólnie powiedziałbym, że możemy zakończyć dyskusje :-).

Odpowiedź mnie satysfakcjonuje 8).