Jan Gross i jego "dzieło"


(Jason X) #1

Jakie były wasze reakcje na temat premiery i treści książki J. Grossa pt. Strach, w której autor oskarża Polaków o masowe zbrodnie na ludności żydowskiej?Czy może jest to ciemna część naszej historii, której sie boimy?


(p19koz) #2

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Polacy do II wojny światowej współzyli z Żydami tak samo jak i z Cyganami czy Litwinami. Kiedyś byliśmy państwem wielonarodowościowym. Jakoś na początku września 1939 roku napadły na nas faszystowskie niemcy pod wodzą zakompleksionego Pana Hittlera. Który za zle, że nie dostał się na malastwo postanowił obwinić o to klikę. W głowie stworzył sobie teorie spisku w której za sznurki pociągali Żydzi. I tak dalej i tak w kółko bawił się tak rozżaleniem ludności niemieckiej, aż uzyskał poklask. Najpierw ruszył na wschód, a dzięki cichemu przyzwoleniu Anglii i tchurzliwej Francji umocnił się w słuszności hasła FreeLand. Polacy bronili i to bardzo się i współżyjacych z nimi Żydów no tylko i że nigdzie z okupowanej Europie nie groziła za to rostrzelanie. Tak więc stawiając na jednej szali swą rodzine a na drugiej ściganego Żyda. Bądź tu mądry i odważny. Każdą z sytuacji rospatrywać należy osobno. Bo i wśród Niemców byli tacy co ratowali Polaków, Żydów itd.


(Zbych ) #3

Z opowiadań mioch dziadków wynika że przed 2 wojną ,Polska już praktycznie nie była polską , w kraju praktycznie "rządy" sprawowali Żydzi w większej mierze pośrednio ale ich zdanie było decydujące w decyzjach rządu "polskiego", wszystkie liczace się instytucje banki fabryki sklepy ich włascicielami z regóły byli Żydzi , ludność polska żyła z nimi w zasadzie w zgodzie , bo dlaczego nie skoro żydzi zapewniali im prace , jednak były ugrupowania/nacje którym takie Panstwo żydosko/polskie nieodpowiadało co zapewne Gross gdzieś tam "wychwycił" i przedstawił swoją teorie zapewne po częci prawdziwą bo każda historia zawiera część wydarzeń faktycznych w jakim % jest to prawdą, to tylko historia i bardzo starzy i nieliczni ludzie wiedzą.


(witek-pl) #4

Sprawdzony sposób na autopromocję (sprawdzony przy poprzednim "dziele"). Napisać że Polacy to antysemici i że Żydom źle się działo/dzieje w Polsce a na dzień dobry gadają "o tym" w TeVe oraz rozpisują się w prasie (na podobnej choć nieco innej metodzie sprzedaje się Harry Pryker, przecieki do netu, plotki puszczane na temat fabuły, sponsorowane wiadomości w newsach itp:). Proste pytanie: Która książka lepiej się sprzedaje, ta która po cichu wchodzi na półki księgarskie czy ta której towarzyszy smrodek medialny? A tak przy okazj, z marginesu nigdy nie można robić uogólnień.


(fiesta) #5

W tym miejscu należy dodać że w stosunku do swoich pracowników i klientów bardzo często nie byłi uczciwi, daletego też Hitlerowi i jego ekipie przychodziło w bardzo łatwy sposób podburzanie przeciwko nim innych nacji.

Teraz dokładnie taką samą sytuację mamy w USA, lobby żydowskie wymusiło na rządzie zalegalizowanie ustawy o łączeniu rodzin żydowskich, dzięki czemu mafia rosyjska rozszerzyła swoją działalność i na Stany. Amerykanie do tej pory plują sobie o to w brodę.

Na decyzję o rozpoczęciu wojny z Irakiem oraz jej kontynuację również znaczny wpływ ma owe lobby, w ten sposób realizując swoje odwieczne porachunki wynikające z animozji pomiędzy islamem a judaizmem.

Naprawdę nie jestem antysemitą, ale fakty historyczne mówią same za siebie, a pan Gross chce zbić kasę żerując na najniższych instynktach.

witek-pl , i trafiłeś w sedno sprawy.

8)


(Zbych ) #6

Praktycznie polacy są narodem tolerancyjnym , i antysemitzm czy nawet rasizm czy jakiś inne antynarodowościowe uprzedzenia raczej nigdy by nie miały miejsca gdyby swoje "narody" znały swoje miejsce a nie tak jak to jest w przypdku żydów za wszelką cenę próbują zaludnić nie swoje kraje , nawet nie przez walke a podstępnym wyrachowaniem , nie miałby miejsca antysemityzm gdyby nie grupa/nacja która chciała aby Polska była Polską , i nie można mówić o antysemityźmie w kraju który nie jest krajem rodzimym narodów żydowski a jest to Polska , chyba każdy stanął by w obronie swojego kraju aby nie dopuścić do zaniku swojej narodowości. Dlaczego Żydzi nie stanęli w obronie kraju w czasie wojny, kraju który był praktycznie ich drugą ojczyzną , woleli uciekać za ocean aby tam przeczekać wojne a potem powrócić na swoje.Niestety ale komunstyczna Polska na powrót nie zezwoliła, więc teraz upominają się o swoje.


(Jason X) #7

Najgorsze, że ta książka "poszła" w Świat. W USA czytelnicy już wielu miesięcy zaczytują się jacy to Polacy są antysemitami i wyrabiają sobie opinię. Przeciętny Amerykanin, poddany wpływowi promocji będize mial gdzieś czy to co piszą w tej książce jest prawdą :frowning: I podobnie z innymi nacjami. Zastanawia tylko jedno - czy gdyby powstala tego typu książka lecz szkalująca Żydów to czy zsotałaby w ogóle wydana...