Java mi nie działa

Witam . Mam taki jeden problem . Otóż ten problem znajduje się w Javie. Kiedy próbuję włączyć np czat na tej np stronie http://board.gladiatus.pl/index.php?page=IrcChat To mi się pojawia białe tło zamiast apletu ładowania się Javy. Kiedy próbuję przeinstalować Jave pojawia się taki komunikat 2w5nm9d.jpg

Pobrałem jeszcze Java SE Development Kit 6 Update 1 Tylko nie bardzo wiem gdzie to zainstalować. Instalowałem też do głównego katalogu tam gdzie jest Java (C:/Program Files/Java) No ale nic nie działa . Też jeszcze próbowałem do katalogu C:/Program Files/Java/jre6 No ale też nie działa. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Quarri.

Spróbuj JavaRa ,usunie obecną jave , i zainstaluj aktualna przy wyłączonych przeglądarkach.

JavaRa podobno usuneła obecną Javę jaką mam, ale dalej pokazuje się ten błąd jak próbuję wyinstalować ją z “Dodaj lub usuń programy” A kiedy pobrałem Jave(Java dla Google Chrome) i zacząłem instalować to pojawił mi się taki oto błąd: beztytuuci.png

@EDIT:

Zrestartowałem i pobrałem Java dla Chrome i też pojawia się ten błąd co podałem w tym poście

@EDIT

Znów zrestartowałem komputer i zainstalowałem najpierw Java SE Development Kit 6 Update 1 i kiedy instaluje Jave dla Chrome to się jeszcze inaczej pokazuje . Oto screen: beztytuusa.png

Odinstaluj ją jeszcze raz programem Your Uninsaller >view>language>polski,w opcjach Match level ustaw -Średni.Przeczyść rejestr/system z tempów,śmieci itd CCleanerem .Jave pobierz stąd

http://www.java.com/pl/download/index.jsp

Wszystko robiłem tak jak Ty mi kazałeś . Tylko że zamiast CCleanera użyłem Odkurzacza. Ponieważ po zainstalowaniu CCleanera po jakichś dwóch sekundach mi się wyłączał. Kiedy pobrałem Jave z tego linku pojawił mi się następny błąd. Oto screen: beztytuukqfg.png

A czy w YourUninstaler nie ma jakiś uszkodzonych instalacji,kliknij przycisk autonaprawa.

YourUninstaler nie znalazł uszkodzonych aplikacji.

Usuń ją jeszcze raz YU, usuń foldery z program/common files ,usuń klucze rejestru z local_machine_software>JavaSoft, current_user_software>JavaSoft, users_software>S…>JavaSoft, przeczyść rejestr CCleanerem, potem Tune Up Utilities-Registry Cleaner.W tej kolejności.Pobierz Jave jeszcze raz i próbuj- brak pomysłów.

No dobra. Wszystko się zainstalowało. Czat na interia.pl działa . No ale na forum Gladiatusa nie . Pojawia mi się taki komunikat. Screen: beztytuulbg.png

U mnie wyskakuję coś takiego:

5d94f7280f98a93cm.jpg

Wydaję mi się że problem może leżeć po stronie Gladiatus.pl

Problem mi się rozwiązał po restarcie systemu. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Quarri

@Quarri

Jedna uwaga co do certyfikatu dla Gladiatus.pl,

java wskazuje, że certyfikat appletu, który uruchamiasz wygasł.

Generalnie jest tak - jak applet zostanie podpisany cyfrowo

i zaakceptujesz ten podpis, to applet ma dostęp do wszystkich

urządzeń w systemie na prawach takiego użytkownika,

z jakim wywołujesz przeglądarkę,

w przypadku Visty i 7, jeżeli jest włączona funkcja

“UAC -> Kontrola konta użytkownika”, to applet ma mniej uprawnień

(np.: nie może modyfikować plików w katalogu Windows, nawet wtedy,

kiedy korzystasz z konta administratora).

Zasadą generalną jest, jeżeli wiesz, co to za aplikacja

i jaki dostawca, to możesz dalej klikać -> jeżeli jest to podpis

wystawiony przez samego twórcę (czyli sam dla siebie był urzędem

wystawiającym certyfikat) i tak mamy w przypadku gladiatus.pl,

nie poświadczony przez zaufane centrum certyfikacji,

to bym się dwa razy zastanowił nad uruchomieniem.

Karol

p.s. Java SDK nie musisz instalować, wystarczy JRE :wink: