Java oraz java sun

(Ujk) #1

czym one się różnią , czy muszą być obie wgrane w system.

(Adrian) #2

java "pochodzi" z firmy sun microsystems...

(lazikar) #3

a druga z Microsoft

(Ujk) #4

pytanie wzięło się stąd że chciałem zmienić na nowszą wersję javy i napytałem sobie problemu. nowa wersja javy niby się instalowała ale nie chciała działać . w końcu jakoś się udało.

ale w dodaj usuń programy mam dalej starą javę którą nie mogę odinstalować:

naciskam "rarely" i mi pisze WINDOWS REASURES THE NUMBER OF TIME THE PROGRAM HAS BEEN RUN IN THE PAST 30 DAYS AND LABELS IT ACCORDINGLY.

Mam windows XP pro.

Złączono Posta : 31.08.2006 (Czw) 19:58

czy ktoś wie jak się pozbyć starej javy?

(Micromac) #5

Ale o jaka Javę Tobie chodzi ? Ta z Microsoftu czy Sun ?

Tutaj masz usuwanie Microsoft Java Virtual Machine

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76198

A starsza wersję Javy Sun (Java Runtime Environment) usuń w taki sposób:

Start=> Uruchom=> wpisz regedit i przejdz do klucza Rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

i znajdz podklucz z identyfikatorem CLSID => wyglada np tak: {3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0150070}. W Twoim przypadku numer będzie inny. To klikasz po kolei pozycje po lewej stronie aż po prawej stronie odczytasz, że to Java Sun. Zapisz ten numer CLSID na kartce.

Przejdz teraz do folderu C:\Program Files\InstallShield Installation Information\ odszukaj zapisany identyfikator i usuń go.

Sprawdz tez w C:\Documents and Settings\Twoja nazwa profilu\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ numer CLSID Javy i usun

Aby ten katalog InstallShield Installation Information był widoczny wejdz do Narzędzia => opcje folderów => zakładka Widok i zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery, zastosuj i OK.

Po usunięciu zainstalujesz tylko Java Sun najnowszej wersji.

(Ujk) #6

Pomogło. Dziękuję.