Java - początki


(Emugly) #1

Trochę rzucam się na głęboką wodę, ale co tam raz się żyje 8)

No właśnie postanowiłem zacząć naukę języka Java. Dotychczas w zasadzie nie miałem styczności z programowaniem, więc sporo pracy mnie czeka. Ale do rzeczy, jaką książkę polecacie do nauki podstaw? Tak żeby było jasno i przejrzyście napisane, a przy tym aby nie zraziło mnie do tego języka od razu :slight_smile:

Wiedzę chce dawkować i po kolei dążyć do celu, więc książka nie ma być natłokiem wielkiej ilości wiedzy, ale źródłem informacji do zrozumienia podstaw i opanowania jakiś podstawowych umiejętności. Później przyjdzie czas na kolejną bardziej zaawansowaną.


(Fisher) #2

jest duzo kursow darmowych w necie wystarczy popatrzec na http://www.google.pl


(Emugly) #3

No właśnie wolałbym książkę, wiedza jest tam bardziej uporządkowana i wszystko pokolei. Kursy w necie to mozna potraktowac bardziej jako przystawke (uzupełnienie).


(system) #4

Polecam książkę Bruce'a Eckel'a "Thinking in Java"

Wersja elektroniczna do ściągnięcia na http://www.bruceeckel.com

Jest też polskie wydanie, ale nie wiem czy za darmo w necie, za to na pewno nie za darmo w księgarni np. tu: http://helion.pl/ksiazki/thija3.htm

powodzenia


(Emugly) #5

Tak ale to chyba nie na początek nauki. To już bardzie zaawansowane triki :slight_smile:


(system) #6

No nie wiem, ja się na niej uczyłem "od podstaw"...

Ale rób jak uważasz.

pozdr.


(Emugly) #7

ok no może masz racje, a powiedz jeszcze czemu są różne "wydania" - "Wydanie 3"? To są tylko aktualizacje, poprawki jakieś czy właśnie na początek to mam kupić "Wydanie 1"?


(system) #8

Ja korzystałem z wersji angielskiej z netu, ale MZ "Wydanie 3" to nie jest trzecia kolejna część TIJ, tylko po prostu następna edycja, być może poprawiona i uaktualniona lekko, być może nakład poprzednich już się skończył. A w spisie treści wszystko wygląda znajomo i podobnie do 1st edition.

pozdr