Java w Operze (Java 6 update 3; Opera 9.23)

IE działa bez problemu, kłopoty pojawiają się w Operze.

test 1

test2

Oczywiście pod F12 i w Narzędzia/Preferencje wszystko mam zaznaczone prawidłowo. Co muszę zrobić aby Java (ta z Sun’a) działała prawidłowo (a tak właściwie żeby w ogóle działała) w Operze…?

Dodam jeszcze, że w PanelSterowania/Java/Advanced, Default Java for Browsers (trzecie z Settings od góry) jest jedynie zaznaczona “Microsoft Internet Explorer” (jest to pierwsza z dwóch opcji możliwych do ticknięcia, druga to “Mozilla family”). Więc prawdopodobnie coś trzeba gdzieś dopisać :wink:

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 2:31

dobra, juz wiem… troche mnie to zdziwilo…

w systemie Windows nie jest to mozliwe.

Jak to niemożliwe? U mnie Java działa bez problemu pod Operą i zawsze działała.

Według mnie trzeba odinstalować operę i javę, przeczyścić rejestr, pousuwać pliki pozostałe po tych programach i zainstalować je na nowo.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z javą i operą na jakimkolwiek windows, czy też innym systemie operacyjnym, i zawsze działały bez problemu.

to wina najnowszej wersji Javy. Zainstaluj 5 :wink:

chodzi o to, ze Opera ma zaimplementowana Jave, ale nie jest to oryginalna Java (sun microsystems). dlatego na linkach, ktore podalem na poczatku posta, nie przejdzie wam poprawnie testu…

btw, a mozecie w Operze rozwinac tutaj te plusiki…? (te male; biale na niebieskim, prostokatnym tle).

Poplątał Ci się chyba javascript z Javą, to nie jest to samo.

Drugi test oraz ten http://www.java.com/en/download/help/testvm.xml , moja Opera przechodzi. Pierwszego nie, strona woła, że nie mam zainstalowanej Javy :lol: . Javka działa mi wszędzie, za wyjątkiem jednej ze stron testowych jej producenta - paranoja.

Możecie, ale z ID Przedstawiaj się jako Firefox, ponieważ strona jest skopana.

ja mam opere 9.25 i Java 6 update 3 tą SUN. test na stronie javy przechodzę pozytywnie, czat na onet.pl działa, tylko nie mogę grać na http://www.kurnik.pl

java jest włączona. okienka wyskakujące odblokowane.

Proszę o pmoc…

Jak się wkurze to przejde na Mozille, tam mi wszystko działało

Ja mam Opere 9.50 (jak instalowałam 9.23 czy 9.24 to wtedy opera mi się nie uruchamiała.

Nie działa mi czateria.pl …proszę o pomoc w rozwiązaniu ![-o<

Wywalilam opere 9.50.

Chcialam zainstalowac opere 9.25, tyle ze jak juz zakonczy sie instalacja i chce uruchomic opere. Komputer laduje i w koncu przestaje.

w Procesach jest OPERA (Nie Aplikacje)… gdy klikam jeszcze raz na Opere wtedy pojawia mi sie komunikat ze juz mam uruchomiona opere.

POMOCY ![-o<

Na kurniku gram tylko w Mahjonga , miałem kiedyś problem z odpaleniem, ale nie pamiętam dokładnie co było przyczyną, jakiś chyba skrypt użytkownika powodował konflikt.

Jak klikniesz w zagraj jako gość dzieje się coś, czy zero reakcji?

:lol:

Nie ma jeszcze stabilnej wersji 9.50, tylko wersje testowe, niestabilne, przeznaczone wyłącznie dla testerów i zaawansowanych uzytkowników. Ma prawo coś w nich nie działać, developerzy ostrzegają o tym “na czerwono” .

Po pierwsze - trzeba poczyścić po instalce 9.5, szczególnie jeśli instaluje się do tego samego katalogu.

Dwa - spróbuj użyć wersji instalatora Classic - Classic Installer, English (US) 4.0 MB , plik językowy trzeba ściągnąć osobno - http://www.opera.com/download/lng/925/ouw925_pl.lng - np. do folderu głównego, a potem wskazać go->Preferencje->Ogólne->Język interfejsu->Wybierz->OK. W trakcie instalacji, pojawi się okienko z pytaniem ( english), czy utworzyć osobne profile uzytkowników. Jeśli używamy Opery jednoużytkownikowo, odhaczamy tę opcję.

to znaczy jak podczyścić.

Nie chcialabym stracić pliku który zapamiętuje hasła i moich stron ulubionych. :?

Zlikwidować pozostałości po starych instalacjach, głownie chodzi o katalogi \profile. Nie instaluje się wersji stabilnych na testowe, czy też odwrotnie. Często zmiany w wersjach testowych są tak głębokie, że powrót jest niemożliwy bez utraty danych.

wand.dat - hasła

opera6.adr - zakładki

http://my.opera.com/polski/forums/annou … id=3702234 - Własne dane pkt 2

Jeśli w trakcie instalacji odhaczysz tworzenie osobnych profili to, podkatalog \profile znajdzie się w katalogu głównym Opery. Czyli, wszystko w jednym katalogu, łatwiej jest wtedy wykonać backup, po prostu kopiuje się cały katalog w bezpieczne miejsce. Taką kopię bezpieczeństwa, warto jest mieć cały czas na dysku, najlepiej na innej partycji niż systemowa. Jeśli nie daj Boże padnie system, to po jego przywróceniu/formacie, wystarczy skopiować cały ten backup/katalog w poprzednie miejsce i Opera będzie działać, nie jest potrzebna powtórna instalacja.

I koniecznie użyj instalatora Classic, przy następnych instalacjach/aktualizacjach również.

nic nie instalowałem, żadnych ustawień nie zmieniałem, a już gry na kurniku chodzą - dziwne, ale prawdziwe :shock: