Java w Operze (Java 6 update 3; Opera 9.23)


(kid_m) #1

IE działa bez problemu, kłopoty pojawiają się w Operze.

test 1

test2

Oczywiście pod F12 i w Narzędzia/Preferencje wszystko mam zaznaczone prawidłowo. Co muszę zrobić aby Java (ta z Sun'a) działała prawidłowo (a tak właściwie żeby w ogóle działała) w Operze...?

Dodam jeszcze, że w PanelSterowania/Java/Advanced, Default Java for Browsers (trzecie z Settings od góry) jest jedynie zaznaczona "Microsoft Internet Explorer" (jest to pierwsza z dwóch opcji możliwych do ticknięcia, druga to "Mozilla family"). Więc prawdopodobnie coś trzeba gdzieś dopisać :wink:

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 2:31

dobra, juz wiem... troche mnie to zdziwilo...

w systemie Windows nie jest to mozliwe.


(W Kowaluk) #2

Jak to niemożliwe? U mnie Java działa bez problemu pod Operą i zawsze działała.


(Spectatorx) #3

Według mnie trzeba odinstalować operę i javę, przeczyścić rejestr, pousuwać pliki pozostałe po tych programach i zainstalować je na nowo.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z javą i operą na jakimkolwiek windows, czy też innym systemie operacyjnym, i zawsze działały bez problemu.


(Danielm86) #4

to wina najnowszej wersji Javy. Zainstaluj 5 :wink:


(kid_m) #5

chodzi o to, ze Opera ma zaimplementowana Jave, ale nie jest to oryginalna Java (sun microsystems). dlatego na linkach, ktore podalem na poczatku posta, nie przejdzie wam poprawnie testu...

btw, a mozecie w Operze rozwinac tutaj te plusiki...? (te male; biale na niebieskim, prostokatnym tle).


(Jado2) #6

Poplątał Ci się chyba javascript z Javą, to nie jest to samo.

Drugi test oraz ten http://www.java.com/en/download/help/testvm.xml , moja Opera przechodzi. Pierwszego nie, strona woła, że nie mam zainstalowanej Javy :lol: . Javka działa mi wszędzie, za wyjątkiem jednej ze stron testowych jej producenta - paranoja.

Możecie, ale z ID Przedstawiaj się jako Firefox, ponieważ strona jest skopana.


(Emo94) #7

ja mam opere 9.25 i Java 6 update 3 tą SUN. test na stronie javy przechodzę pozytywnie, czat na onet.pl działa, tylko nie mogę grać na http://www.kurnik.pl

java jest włączona. okienka wyskakujące odblokowane.

Proszę o pmoc.....

Jak się wkurze to przejde na Mozille, tam mi wszystko działało


(kolotolo) #8

Ja mam Opere 9.50 (jak instalowałam 9.23 czy 9.24 to wtedy opera mi się nie uruchamiała.

Nie działa mi czateria.pl ...proszę o pomoc w rozwiązaniu [-o<


(kolotolo) #9

Wywalilam opere 9.50.

Chcialam zainstalowac opere 9.25, tyle ze jak juz zakonczy sie instalacja i chce uruchomic opere. Komputer laduje i w koncu przestaje.

w Procesach jest OPERA (Nie Aplikacje)... gdy klikam jeszcze raz na Opere wtedy pojawia mi sie komunikat ze juz mam uruchomiona opere.

POMOCY [-o<


(Jado2) #10

Na kurniku gram tylko w Mahjonga , miałem kiedyś problem z odpaleniem, ale nie pamiętam dokładnie co było przyczyną, jakiś chyba skrypt użytkownika powodował konflikt.

Jak klikniesz w zagraj jako gość dzieje się coś, czy zero reakcji?

:lol:

Nie ma jeszcze stabilnej wersji 9.50, tylko wersje testowe, niestabilne, przeznaczone wyłącznie dla testerów i zaawansowanych uzytkowników. Ma prawo coś w nich nie działać, developerzy ostrzegają o tym "na czerwono" .

Po pierwsze - trzeba poczyścić po instalce 9.5, szczególnie jeśli instaluje się do tego samego katalogu.

Dwa - spróbuj użyć wersji instalatora Classic - Classic Installer, English (US) 4.0 MB , plik językowy trzeba ściągnąć osobno - http://www.opera.com/download/lng/925/ouw925_pl.lng - np. do folderu głównego, a potem wskazać go->Preferencje->Ogólne->Język interfejsu->Wybierz->OK. W trakcie instalacji, pojawi się okienko z pytaniem ( english), czy utworzyć osobne profile uzytkowników. Jeśli używamy Opery jednoużytkownikowo, odhaczamy tę opcję.


(kolotolo) #11

to znaczy jak podczyścić.

Nie chcialabym stracić pliku który zapamiętuje hasła i moich stron ulubionych. :?


(Jado2) #12

Zlikwidować pozostałości po starych instalacjach, głownie chodzi o katalogi \profile. Nie instaluje się wersji stabilnych na testowe, czy też odwrotnie. Często zmiany w wersjach testowych są tak głębokie, że powrót jest niemożliwy bez utraty danych.

wand.dat - hasła

opera6.adr - zakładki

http://my.opera.com/polski/forums/annou ... id=3702234 - Własne dane pkt 2

Jeśli w trakcie instalacji odhaczysz tworzenie osobnych profili to, podkatalog \profile znajdzie się w katalogu głównym Opery. Czyli, wszystko w jednym katalogu, łatwiej jest wtedy wykonać backup, po prostu kopiuje się cały katalog w bezpieczne miejsce. Taką kopię bezpieczeństwa, warto jest mieć cały czas na dysku, najlepiej na innej partycji niż systemowa. Jeśli nie daj Boże padnie system, to po jego przywróceniu/formacie, wystarczy skopiować cały ten backup/katalog w poprzednie miejsce i Opera będzie działać, nie jest potrzebna powtórna instalacja.

I koniecznie użyj instalatora Classic, przy następnych instalacjach/aktualizacjach również.


(Emo94) #13

nic nie instalowałem, żadnych ustawień nie zmieniałem, a już gry na kurniku chodzą - dziwne, ale prawdziwe :shock: