Jeden router dwie sieci - PC ->Internet oraz PC-> NOTEBOOK

Witajcie. Jakie urządzenie wybrać aby mogło spełniać warunek podany w temacie, czyli:

Mam Notebook i chciałbym go połączyć z komputerem w studiu, które znajduje się w pomieszczeniu pod domem, jednocześnie chcę aby zarówno komputer w studiu jak i notebook korzystały na przestrzeni domu z internetu za pomocą tego samego routera, który zapewnia i ich komunikację w sieci.

Proszę o dokładne modele urządzeń i opcjonalnie jakąś przykładową konfigurację.

Aha, dodam jeszcze, że korzystam z usług Telewizji Kablowej, łącze 5 Mbit/s.

Pozdrawiam :wink:

Krzysiek

Troszkę zagmatwany opis dałeś ale chyba wiem o co ci chodzi :wink:

Nie podałeś czy chcesz korzystać z kabli czy bez przewodowo. Więc tak:

  • Jeśli kabel to kupujesz dowolny router bo nikt ci sie nie podepnie na Krzysia bez twojej wiedzy :wink: Łączysz komputer w studiu z routerem poprzez kabel… Łączysz laptopa z routerem poprzez kabel… I to generalnie tyle bo internet będzie na obu komputerach sieć lokalna Bedzie działać więc wymieniać sie plikami też będzie mozna.

  • Jeśli bez przewodowo to kupujesz router kablowo-radiowy polecane są Link-sys ale ja polecam D-Link DI-524 :wink: W komputerze w studio musisz mieć zainstalowaną kartę sieciową bez przewodową następnie bezprzewodowo łączysz się routerem tak samo robisz na laptopie… Musisz tylko zabezpieczyć sieć aby nikt nie powołany nie podłączał sie nielegalnie :wink:

  • Różnica między jednym połączeniem a drugim jest taka, że zmienia się szybkość transferu. Wiadomo kablem idzie szybciej… Ale radiowo jest wygodniej… Decyzja należy do ciebie 8)