Jeden z dysków zniknął

(Roxxx) #1

Jakies 2 tyg temu komp zacial sie siostrze,cos sie wyswietlilo i od tamtej pory nie mam dysku H (a poza nim mamC,D,E,F,G) programy ktore na nim mialam nie chodza!

nie wiem co robic !!

rozkrecilam kompa,podociskalam wszystko w srodku,i dalej jak chce wlaczyc pewien programik to mi sie wyswietla :DYSK LUB POŁĄCZENIE SIECIOWE,DO KTÓREGO ODNOSI SIE SKRÓT 'NAZWA PROGRAMU' JEST NIEDOSTĘPNY. SPRAWDZ,CZY DYSK JEST WŁOŻONY PRAWIDŁOWO I CZY ZASOBY SIECI SĄ DOSTĘPNE I PONÓW PRÓBĘ.

(Leon$) #2

Sprawdż czy masz H

Start--Panel sterowania--Narzędzia administracyjne--Zarządzanie komputerem--Zarządzanie dyskami

Tam zobaczysz dyski,partycje,pojemności i wiele innych parametrów

:slight_smile:

(Jacolok) #3

Zastosuj się do porady Leon$ ewentualnie jak masz możliwość przepnij dysk do innego kompa i zobacz czy wykrywa tą partycje.

(Roxxx) #4

Weszłam w zarządzanie komputerem ,tak jak Leon$ napisał,niestety nie mam dysku H

i co teraz?? czy mógł sie zepsuc?

(Bary1986) #5

mógł...a sprawdź czy wykrywa go w Biosie

(Leon$) #6

Czy H nie jest przypadkiem stacją dysków CD lub DVD ?

(system) #7

supa_roxi , H to jest oddzielne urządzenie czy partycja?

jeśli oddzielne urządzenie, to sprawdź, czy taśma się nie poluzowała... czasem tak się dzieje, nawet bez przyczyny (a siostra czasem np. nie kopnęła obudowy przypadkowo?)

(sdar) #8

Obydwa posty -> KOSZ

(Roxxx) #9

H jest partycją

C to moj stary dysk z poprzedniego komputera,rok temu kupiłam nowy dysk który został podzielony na E,F,G,H

(Leon$) #10

PTEDIT - Edytor Tablic Partycji, Odkrywanie niewidocznych partycji i PQRP

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=16798

Poczytaj może to podziała