Jeden z wentylatorów nie działa - przegrzewanie się


(koniczek3) #1

Witam, mam problem z zasilaczem. Wrzucam zdjęcie bo jestem zdezorientowany. Nie mogę dać całych parametrów, bo mam słaby dostęp do komputera, ale udało mi się zdobyć zdjęcie i trochę z everesta o temperaturze. Głownie chodzi o to, że przy graniu wyłącza się, bo się przegrzewa. Zauwazyłem, ze jeden z wiatraczków nie pracuję.

http://img801.images...i/19362247.jpg/

Ten po prawej normalnie pracuje, ale ten po lewej stoi w miejscu. Zastanawiam się czy ten mały po lewej zastępuje standardowy zasilacz w skrzynce ?

płyta 42 stopni

procek 34 stopni

aux 35 stopni

procek graficzny 66 stopni

Więc czy wymienić ten po lewej na taki sam czy zamontować normalny zasilacz czy co mam zrobić by wszystko dziłało ? Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:


(koniczek3) #2

(McDracullo) #3

Nie. Rozumiem, że w zasilaczu wentylator się kręci?

Zobacz czy jest prawidłowo podłączony. Zakręć nim delikatnie i sprawdź czy nie występują przy tym jakieś większe opory. Może należy go przeczyścić i naoliwić.


(Zajczyk95) #4

ten wiatraczek po lewej to jest dodatkowy (nie od żadnego podzespołu) a więc to nie on wyłącza kompa, sprawdź jak wyżej czy jest dobrze podłączony itp.

poza tym temperatury które podałeś to są w idle czy w stresie?


(Drobok) #5

Ile komp ma lat ?? KIedy ostatni raz była wymieniana pasta termoprzewodząca ?? Podaj temperatury z biosu, oraz czy procesor był kręcony. Sprawdź czy wiatrak jest podpięty do mobo, jeśli tak spróbuj go odpiąć i zobaczy czy przegrzewa się dalej. Jeśli nie to podepnij go.