Jedna kopia windows na dwa kompy

witam,

posiadam 1 kopie systemu windows oraz 2 komputery.

Chcialbym na jednym z tych kompow zainstalowac windows’a, a na drugim zrobic tak aby wczytawal przy starcie przez siec windowsa z tego pierwszego kompa.

Jak mozna takie cos skonfigurowac ?

pozdr

ps. wiem ze takie cos jest mozliwe, bo czesto wystepuje np. w szkolach, zakladach pracy itp.

uwierz niemożliwe …

pozatym licencja przewiduje że windows może być na jednym kompie (oem)

no chyba że masz box to wtedy można instalnąć np na swoim PC oraz lapku

jest mozliwe skoro drugi komputer, nie musi posiadac nawet wlasnego dysku

wlasnie o takie cos mi chodzi.

Niby niektore kompy maja w BIOSie opcje bootowania z LANu, ale takie proste to to pewnie nie jest i kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac.

pozdr

Coś takiego - jeżeli już - uskutecznia się na bardzo słabych komputerach - wręcz “starociach” - gdyż mogą już działać tylko jako stacje robocze. Ale do tego potrzebny jest serwer np. SBS co kosztuje więcej niż dwa XP na płycie.

bzdury gadasz

Chcący postawić postawić system z serwera na serwerze trzeba mieć obraz całej instalacji końcówki klienckiej oraz oczywiście odpowiednią ilość licencji na OS lub licencję wielostanowiskową. Cała instalacja przebiega poprzez sieć i trwa o wiele krócej od standardowej.

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 8:25

Nieprawda, możesz stosować i na super nowoczesnych maszynach ze względu na prostotę takiej instalacji oraz:

ok zalozmy, ze dokupie druga wersje systemu windows.

Sprawa wyglada teraz tak, ze z pierszego komputera potrzebuje dostepu do programow zainstalowanych na drugim komputerze, ale rozwiazanie grupy roboczej (udostepnianie plikow i drukarek) sie nie sprawdza, bo np. uruchamianie Excela lub Word jest niemozliwe.

Czy active directory rozwiaze ten problem ?

Jak inaczej sie z tym uporac aby uruchomic office z pierwszego komputera przez siec z drugiego komputera ?

(oczywiscie na kazdym komputerze jest juz osobny system windows)

pozdr

Wydaje mi się, że jest to możliwe, ale nie wiem jak tego dokonać. (terminal) :stuck_out_tongue:

Przeciesz możesz sobie kupić tylko roździelnik do ekranu tak robią w sklepach komputerowych, RTV itd.