Jedna ze stron się nie ładuje

Mam pewien dziwny problem, mianowicie chodzi o to, że nie mogę wejść na 1 stronę.

Problem jest o tyle dziwny, że strona nie działa mi na laptopie i stacjonarce (pierwszy łączy się przez wifi z routerem a drugi podłączony jest kablem), natomiast działa mi na telefonie, kiedy jestem podpięty pod ten sam router.

Myślałem że to coś z lapkiem i stacjonarką, chociaż dziwne by to było że oba w tym samym momencie odmawiają posłuszeństwa. Jednak postanowiłem wykorzystać pakiet internetu na telefonie i udostępniłem sobie połączenie, i o dziwo działa normalnie.

Nie wiem już o co w tym chodzi, ale mam nadzieję, że ktoś będzie miał jakiś pomysł.

Mój router to netiaspot.

Chcesz powiedzieć, że korzystając z łącza GSM (z komórki) na laptopie i PC strona działa?

Jaką przeglądarką otwierasz te strony?

Sprawdź też ping oraz tracert (to polecenia DOS’a ).

Powodów może być kilka.

Dostawca internetu ma awarię (siadł jakiś sprzęt po drodze)

Hosting zablokował pulę IP.

Admin strony zablokował pulę IP.

Serwerownia dała ciała.

Podaj adres strony. Będę mógł sprawdzić czy u mnie też nie działa.

O.o przeoczyłem tą linijkę, ale…

Jest jeszcze jedna możliwość. Jakiej przeglądarki używasz na telefonie i komputerach ?

Zapomniałem dodać, że sprawdzałem na różnych przeglądarkach, jak również na różnych systemach kilka wersji windowsa i kilka dystrybucji linuxa. Pingowanie i tracert też sprawdzałem wcześniej i nie ma tu odpowiedzi bo sprawdzałem w różnych miejscach (na laptopie) i jedyne czego się dowiedziałem to, że blokują ICMP.

Gdyby nie to, że z tej strony rodzice chcą korzystać to zostawiłbym to w spokoju. Siedząc teraz na politechnice sprawdziłem jeszcze raz i strona działa, a ping nie odpowiada, tracert w pewnym momencie “gubi” trasę.

Strona to sklep.topsecret.pl samo topsecret.pl działa u mnie w domu normalnie, tylko sklep nie działa.

Dlatego właśnie szukam problemu dalej, bo jak wiadomo IP zewnętrzne (pula IP) będzie to samo. W innych miejscach działa, tylko w tym jednym przypadku nie. Sprawdź może czy na operze z włączoną funkcją turbo (proxy) strona się wczyta.

Na operze z funkcją turbo działa i jakoś mnie to nie dziwi, bo już też używałem bramek proxy, ale było to mało komfortowe, ale jakby na to nie patrzeć rozwiązuje to częściowo problem, mimo iż dalej nie znam przyczyny.

Po pewnym czasie testowania, mogę stwierdzić, że strona działa bardzo wolno pod operą i przez proxy ma ograniczoną funkcjonalność (nie można nic zamówić, nie wszystkie elementy strony są wyświetlana, itp). Czyli jednak trzeba szukać innego rozwiązania.

Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że na telefonie działa mi z tego samego powodu co na operze na PC, bo tam używam opery mini, czyli winy można szukać gdzieś w routerze lub coś u dostawcy internetu. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Właśnie o tym pisałem ;). Ja na swoim łączy przez dwa lata nie mogłem wejść na pewną stronę, myślałem że została zamknięta. Później okazało się że to wina operatora.

Nie działa częściowo przez turbo z jednego powodu. Opera wszystkie żądania https ze względów bezpieczeństwa pomija, wszystko idzie jak bez proxy i zostaje zablokowane/nie dochodzą zapytania.