Jednakowy OC na 2x1GB i 2x2x1GB RAM?

(Seeadv) #1

Witam

Mam pytanko i dylemat: czy kupić dodatkową pare 2x1GB RAM Goodram Pro 900 do obecnej czy zostawić 2x1GB?

CZy w zestawie 2 x 2x1GB będzie sie tak samo łatwo kręcić jak i przy jednej parze ?

Mam XP 32bit i czy będzie problem z tym że wykryje tylko te 3,25 czy 3,5 GB?

Znaczy sie czy nie bedzie to ograniczało wydajności jakoś żeby nie było sytuacji że z 4GB chodzi gorzej niż z 2GB

Reszta sprzętu

E8400, foxconn p35a-s, reszta mniej istotna:] (ps. zasilacz wytrzyma bez problemu więc o to nie pytać 8)

(klopas) #2

2gb chodzi tak samo jak 4gb... zwłaszcza na XP i zwłaszcza w grach...

(Seeadv) #3

komp nie jest do gier, choć zdarza mi się grać.

jako drugi system mam Viste Business tez 32bit (vista jest bardziej w celach poznawczych :P) normalnie pracuję raczej na XP

poza tym klopas to co napisałeś nijak się ma do mojego pytania:

(Longhorn2009) #4

Dokładnie tak jak napisał klopas. Po prostu do XP x86 nie warto sobie głowy zawracać kupowaniem 4GB RAM. Mam 3GB i wiem, że to aż "za dużo".

(klopas) #5

jak będą te same to za pewne tak...

wykryje 3,5GB

chodzi tak samo... nawet się nie kapniesz że te 4gb naprawdę tam siedzi :slight_smile:

(Seeadv) #6

to to wiem ze nie wykryje pełnych 4GB, ale pytałem przede wszystkim o możliwość OC takiego właśnie zestawu 2 x 2x1GB

Byłyby to dwa identyczne zestawy więc z OC mam nadzieje nie bedzie problemu.

poza tym jeśli nie zaszkodzi to kompowi to nie zaszkodzi kupić:] tym bardziej ze goodram pro 900 to ostatnio towar deficytowy i jesli mam okazje dołożyć do 4GB to wystarczy mi to juz na bardzo dlugo.

(Tomek tls) #7

No nie mylisz sie. Wykryje 3.25 GB bo miałem ten sam problem ale juz mam winshita x64 i jest 4 GB :stuck_out_tongue:

(Inferno Pl) #8

Ramu nigdy nie za dużo. Różnicy w grach może i nie odczujesz, bo to jednak nie DX10, ale w innych zastosowaniach można zauważyć poprawę (mówię o bardziej specjalistycznym wykorzystywaniu kompa). Poza tym kiedyś pewnie przyjdzie Ci w końcu zmienić system na 64 bitowy, a skoro pamięć ma drożeć to wcale nie głupim pomysłem jest inwestować w nią właśnie teraz. :wink:

(Seeadv) #9

no włąśnie też tak myśle:] 2GB to standard teraz, taki Crysis wymaga już 2GB Ramu a że DDR2 zaczną drożeć to skorzystam póki są te goodramy :]

Tylko czy aby napewno na tych 3,25GB nie będzie problemów z podkręcaniem E8400 np do tych 4GHz?

(Longhorn2009) #10

Za niedługo będą się pojawiać w nowym komputerach pamięci DDR3, więc pakowanie się w gigabajty RAMu jest bezsensu.

(klopas) #11

za ile stuleci? :smiley:

prędzej DDR4 albo DDR5 bo DDR3 jakoś przyszłościowo się nieprezentują... zwłaszcza że są gorsze od DDR2 :slight_smile:

(Seeadv) #12

jakoś DDR3 do nie nie przemawiają, co z tego że mają nieco większe częstotliwości (DDR2 przeciez do 1200MHz wyciągają:} ) jak timinigi dużo wyższe o cenie kosmicznej już nei wspominając.

DDR2 jeszcze długo będą na 1 miejscu.

(Michal Kolatek) #13

Już niedługo AMD i Intel w nowszych platformach będą wymagać DDR3.

Chcesz kręcić bierz mocne 2x1GB, więcej kości nie pomaga oc zwykle blokuje, a tak w ogóle to 3GHz starcza dla każdego, no chyba że ktoś chce być lepszy na rankingach oc.

(Seeadv) #14

nie obchodzą mnie zadne rankingi ale E8400 az grzech nie podkręcić, na codzien teraz chodzi mi na 3,6 GHz (FSB 400MHz. RAM 962 MHz (dzielnik 5:6)) i chcialbym zeby w zestawie 2 x 2x1GB nie było problemów z taką właśnie pracą na codzień.