Jednoczesny dźwięk w słuchawkach i głośnikach PROBLEM

Witam. Mam taki problem, że jak podłączam słuchawki do przedniego panelu w komputerze to dźwięk w głośnikach nie ginie. Moja karta dźwiękowa to Soundmax integrated digital hd audio. Próbowałem wchodzić w opcje coś kombinować tylko problem jest taki że słuchawki po podłączeniu jakby nie istniały dla komputera owszem grają ale wszystkie operacje zwiększanie zmniejszania głośności są prowadzone razem z głośnikami. Czy istnieje jakiś sposób odłączania głośników albo wyłączania wejścia albo jakieś oprogramowanie alternatywne. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Producent i model płyty głównej?

Front Panel Audio jest prawidłowo wpięty w płytę?

:roll:

Jeśli płyta ma wyjście Audio HD na panel przedni to przy takim objawie sam panel jest zgodny z AC97.

Tu porównanie wyprowadzeń dla obu typów paneli:

http://www.intel.com/support/motherboar … 015851.htm

Przy panelu zgodnego z HD pin7 jest zwierany z pinem 6 dla mikrofonu i pin7 z pinem 10 dla słuchawek, dla panelu AC97 pin 5 i pin 9 są rozłączane odpowiednio z pinem 6 i pinem 10 dla słuchawek, a na pinie 7 jest zasilanie dla mikrofonu.

Niektóre biosy potrafiły wykryć typ panelu przedniego i odpowiednio ustawić kartę dźwiękowa, ale to było w czasie kiedy karty z HD Audio wchodziły na rynek i panele przednie w większości były zgodne z AC97 Audio. Raczej bez przeróbki samego panelu lub jego wymiany problemu się nie rozwiąże. Można równiez wyłączać głośniki podczas korzystania ze słuchawek.

:smiley:

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, ale myślałem że może istnieje jakiś sterownik, program do takich rzeczy. Czy jest np taki program dzięki któremu mogę włączać i wyłączać wejścia w komputerze?