Jednostka centralna do 1500zł

(Sppooxx) #1

Witam chciałbym złożyć w miarę wydajną jednostke centralną do pracy w srodowisku windows (internet, word, gg, filmy itp). Chciałbym przeznaczyć na komputer 1500zl. Częsci które posiadam to:

Nagrywarka DVD Benq

Karta grafiki geforce 4 mx 64MB

Dysk 60GB i 80GB (nie niestety nie sata wiec nie wiem czy da sie podłączyć pod nową płytę główną)

Co proponujecie zlożyć w tej cenie?

(piotrekplay) #2

dyski wymień, SATA II będą szybsze a te co masz to już pewnie stare i będą zwalniać kompa

AMD Athlon X2 4000+

Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H

2GB Trancend AXERAM 800MHz CL4

GeCube Radeon HD3850

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

Modecom MC-400

kasy powinno starczyć i na takim kompie to pograsz sobie wygodnie nawet w gry z 2007r

(Mateusz 931) #3

A z tą kartą to się nie ładuj do tego kompa :P:p zresztą i tak pod AGP

(Rastko1) #4

albo

E2160

Foxconn P35A-S

(piotrekplay) #5

wtedy nie styknie na hd3850 ;]

(Sppooxx) #6

Dziekuję za odpowiedzi. Zdaje sobie sprawe, że karta jest juz troche leciwa ale na grach naprawde mi nie zależy. Rozumiem, że teraz wiekszość płyt jest już pod pc express i tej kart nie zamontuje? Jeżeli dyski spowolnią komputer to rzeczywiście lepiej kupic nowy. Wole nawet kupić lepszy procesor, wiecej pamieci ram czy lepszą płytę główną i zainwestować nawet w najtańszą kartę na pc express.

Myślicie, że warto zainwestować w technologie Core Duo czy lepiej coś kupić z AMD?

(piotrekplay) #7

do twoich zastosowań starczy AMD, nie warto wywalać kasy w intela.

Na grach Ci nie zależy? to weź płytę ze zintegrowaną kartą graficzną - 550zł zostanie w kieszeni

płytę weź np Foxconn A690GM2MA-8KRS2H i nie bierz wtedy grafiki. Reszta taka jak podałem.

No i zostanie Ci kasa na inne przyjemności :mrgreen:

np możesz kupić dobre głośniczki 5.1 i do tego kartę dźwiękową X-Fi Xtreme Audio. Do filmów zwłaszcza się przydaje :slight_smile: