Jednostka centralna do 3000-3500 pln

Ale czy mając niższy kurs dolara, podzespoły taniały? Nie, bo Intel ciął ceny. Kurs dolara niewiele ma wspólnego.

ja czekam na zakup sprzętu na i7 do stycznia. Jak tak dolar ($) będzie leciał do góry to promocje będą w cenach tych co są dzisiaj. Smutna prawda. :smiley:

Ale czy w Irlandii, czy w Izraelu płacą dolarami - nie.

to jak wyjaśnisz cene e7200 - 290zł końcu lipca przy cenie dolara na poziomie 2zł

do ceny aktualnej ~380zł przy cenie dolara na poziomie 3zł

w kontaktach ze wchodem właśnie liczy się cena dolara plunio, pracowałem trochę w dziale eksportu dużej firmy, i dla wszystkich krajów po za unią walutą był $ a firma spora była :wink:

Irlandia jest w Unii…

A cena rośnie z powodu premiery i7 i świąt… W święta powinno być taniej.

Abstrahując od wahań cen i nowej platformy i7, mam kilka technicznych pytań żeby pozostać w konwencji tematu tego wątku:

  1. Czy ktoś kiedyś bawił się w “crossfire” ? Bo z taką myślą chciałem zainwestować w płytę ASUS P5E - X38, DDR 2, PCI-Ex, S-775, która umożliwia spięcie dwóch kart graficznych (np. HD4850 lub HD470) na portach 2 x PCI Express x16. A może lepiej byłoby zainwestować w 2xHD4850 na jednym porcie PCI-E ?

  2. Jakie macie doświadczenia z platformami P45, X38, X48 ? Warto inwestować w X38/X48 ? (zakładając E8400 na pokładzie).

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

p45 przy cf ma pcie 8x, a x48 16x więc wydajniejszy jest x48

x38 też ma PCI-E 16x, ale pytanie czy “lepiej” bawić się w CF 2xPCI-E16x czy lepiej w 2xHD4850 na 1 PCI-E ?

lepiej na jednej karcie

już widać pierwsze obniżki :slight_smile: Szczególnie dotyczy to procków i kart graficznych :slight_smile: Ciekawe co się będzie działo w połowie listopada jak i7 wejdzie do Europy :wink:

rzeczywiście e5200 staniał do 274

mati75 , święta idą. Bo chyba nie przypuszczasz, ze jakiś pan codziennie oblicza kurs, ile dany towar kosztował i aktualnia cenę do kursu.

Ceny cenami, a powiedzcie prosze jaką polecacie nagrywarkę DVD. Z tego co udało mi się wyczytać na innych postach na tym forum, generalnie panuje moda na Pioneer’y (np. 216D).

  1. Czy to tylko sugestie bazujące na wynikach testów/rankingów czy ktoś ma takową nagrywarkę i z doświadczenia potwierdza akurat ten model ?

  2. Czy jest jakaś alterantywa (w kategorii jakość) od LG, Lite-on, Samsung, Asus, NEC ?

pioneer’y są najbardziej korzystne w zakupie wględem jakości. plunio7 , złotówka się umacnia ceny spadają.

plunio7 , nie wiem czy wiesz, ale w hurtowniach (przynajmniej te które znam) codziennie jest aktualizowany kurs dolara i względem niego ustalane są ceny w złotówkach. Sklepom nie opłaca się kupować dużo towaru z hurtowni, bo może się okazać, że trafili na drogiego dolara i nie będą mogli zejść później z ceny, gdy inne sklepy będą mogły sobie na to pozwolić. (ostatnio tak sklep regionalny simmtech upadł) Więc ceny produktów są zdecydowanie zależne od dolara…

lube , ewentualnie LG GH20NS10. To już co wolisz.

Oczywiście, niech wam będzie, pan sobie siedzi i codziennie każdej cenie zmienia kurs…

Ja powiem tylko tyle, że stanowczo nie polecam kart graficznych Palita, są strasznie głośne i mało wydajne.

Jak pierwszy raz słyszysz o automatycznym przeliczaniu cen to gratuluję wiedzy…

skitles01 no pewnie, referent od Palita jest znacznie głośniejszy od innych referentów… Wszystko zależy od konkretnego chłodzenia, jedne modele są głośne, inne nie.

No tak, ale te, które najczęściej są kupowane czyli te z serii GT mają głośne wentylatory.

Można dobrze podkręcać, ale i tak wg mnie są mało wydajne.

skitles01 , bo są tanie. Ja widziałem takiego palita, geforce 9800, bardzo fajna karta (oczywiście coś tam się lepszego znajdzie). Tyle, że i cena “bardzo fajna”. Generalnie zależy jaki model chcesz kupić?