Jeki jest realny koszt zakupu gry przez STEAM?

Czy kupując przez STEAM grę ponoszę jeszcze dodatkowe koszty o których nie wiem a są naliczane automatycznie?

Mam na myśli np. przewalutowanie, VAT lub cokolwiek innego co zwiększy cenę gry pobieranej ze STEAMa.

Patrzę na allegro i porównuję ceny i np:

Terraria

allegro 28 zł

http://allegro.pl/terraria-steam-gift-m … 10495.html

STEAM ok. 22zł

http://store.steampowered.com/search/?s … m=terraria

Call of duty MW3

allegro gra pudełkowa 119zł

STEAM 270 zł

Mass Efect 2

allegro 30zł

STEAM ok. 22 zł

Skąd biorą się rozbieżności cenowe? Czasami na STEAMie jest taniej a czasem kosmicznie drogo (MW3)? Wiem, że nie porównuje wersji PL.

Płacąc przez STEAM (powiedzmy, że wirtualną kartą kredytową) ponoszę jeszcze dodatkowe opłaty z tytułu przewalutowania, marży? Kupując aplikacje w AndroidMarket czasami dodaje VAT - tłumacząc to inną strefą (cokolwiek to znaczy, ostatnio zrobiłem sporo zakupów promocyjnych po 0,10$ za app - więc nie wnikałem głębiej).

Płacisz tyle ile jest. Wszystkie podatki są wliczone w cenę. Na Steam 22zł, a na Allegro 28zł, przecież sprzedający chce zarobić :smiley: I masz różnicę w cenie.

Dodane 23.12.2011 (Pt) 21:48

Po zastosowaniu małego triku możesz Terrarie za 17zł nawet :wink:

Dodane 23.12.2011 (Pt) 21:49

Co do MW3, nowe gry zazwyczaj kosztują na steam tak dużo, a u nas wydaje je inny wydawca i masz w sklepie za 100zł, ale np. nie podczepisz gry pod Steam.

Szymek1987 , Ok. Ale nie rozumiem dlaczego ludzie kupują przez allegro klucz STEAM, który i tak muszą użyć w STEAMie żeby ściągnąć grę. Przecież przez STEAM wychodzi taniej (w opisanych przypadkach). Może boją się innych płatności niż przez allegro…

A przewalutowanie i podobne rzeczy? Rozumiem, że pewne rzeczy mogą być wrzucone w cenę na stronie.

Jaki to trik z Terrarią?

A jak nie mają karty z możliwością płatności przez internet? Albo nie wiedzą, że mogą? To kupują na Allegro. Albo w ogóle nie mają konta? Sprzedawałem kiedyś gry ze STEAM i zazwyczaj kupują juniorzy. “Trik” jest bardzo prosty :slight_smile: Ale nie zawsze “działa” większość gier kosztuje tyle samo, a zmienia się waluta, więc zamiast 5 euro, płacisz np. 5 dolarów. Już nie wspomnę o kupowaniu gier niedostępnych w polsce/europie.

Dodane 23.12.2011 (Pt) 22:28

PS. Tym sposobem kupuje dodatki do Fallout New Vegas, np. Courier’s Stash i Gun Runners’ Arsenal.