Jeśli mam zainstalowaną Jave to czy mam też JavaScript?

mam na stronie informację, ze nie działa JavaScript.Sprawdziłem ustawienia w "narzędziach"i przeinstalowałem jave a komunikat dalej taki sam, w IE jak i FF jest ten sam problem.wpisywałem w pasek adresu aboaut;plugins w wszędzie jest “tak” oprócz "Mozilla Default Plug-in"tam jest napisane “nie”. Proszę o pomoc bo nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem.

Java to nie jest to samo co JavaScript. To pierwsze należy zainstalować dodatkowo, a to drugie jest już w systemie i tylko należy zobaczyć w ustawieniach bezpieczeństwa obu przeglądarek czy nie masz wyłaczonej obsługi skryptów (JavaScritp), z tego co czytam to masz to wyłaczone (zwiększa bezpieczeństwo, ale zmniejsza funkcjonalność) i należy właczyć obsługe skryptów.

Java i JavaScript to zupełnie inne rzeczy, tylko nazwy mają pozornie podobne.

Sprawdź w Preferencjach -> Treść, tu masz ustawienia dotyczące JavaScript. Może masz zainstalowane jakieś rozszerzenie do blokowania JS?

W IE -opcje-ustawienie zabezpieczeń mam tylko “Wykonywanie skryptów apletu java” ale tam jest to na "włącz"czyli to nie toi co dalej , pomożecie?

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 21:03

Sprawdź w Preferencjach -> Treść, tu masz ustawienia dotyczące JavaScript. Może masz zainstalowane jakieś rozszerzenie do blokowania JS? Może te pytanie wydadzą się śmieszne ale gdzie znajdę te preferencję

Raczej chodziło o (w FireFox) Narzędzia -> Opcje -> zakładka Treść i tam zaznacz opcję “Włącz obsługę języka JavaScript” (i tę drugą)

Poza tym myślę, że masz jakieś narzędzie typu NoScript…