Jest coraz gorzej :(

Zaczne od tego…kiedy komp jest zimny jest dobrze, grzeje się w ciągu 2 godzin do takiej temperatury, że jest problem z dotknięciem obudowy przy wentylatorku. Normalnie tak sie grzejał tylko po około 2 dniach non stop chodzenia i to przy ciągłej pracy(ściągany duży plik+winamp+komunikatory+czasem jakiś Nero).

Główny problem jest taki,że muli.

Zaczeło sie od Vplayera, obraz skakł co pare sekund, dzwiek szedł normalnie, a napisy

nakładały sie jedne na drugie. Robiło sie to tylko przy drugiej połowie filmu,kiedy już troche pochodził -.-.

Od tygodnia zaczeły mulic gry, gram onlly W gry online i Multi Playera(Tibia, MU, Counter-Strike, SoF2 itd.).

Więc jak na początku napisałem jak właczam kompa i jest zimny po nocy, 1 h na przykład sobie pogram, a potem mam nawet problem z poruszaniem się-.-. By bardziej oswietlić sytuacje: przy odświerzaniu, jak miałem 98SE tworzyły się żaluzje, od góry znikały ikonki, a potem się pojawiały, jak żaluzja. Tak samo przy próbie minimalizacji okna żaluzja -.-, Było pare desperackich formatów(only C formatowałem, beacouse na D mam zbiór Mp3 i filmów, więc było mi szkoda :stuck_out_tongue: ).

Teraz mam Xp Pro i sytuacja wcale sie nie poprawiła, muli również, niestety takze teraz(onlly winamp i 3 strony), jest coraz gorzej, już nic nie musze włączać muli przy dłuższej pracy, poprostu jest właczony, autostart jest pusty.

Inny problem związany z Xp tym razem, na początku było looz, ale teraz mi się wyłącza(nie dokońca, chodzi, ale tylko go słychać, ekran gasnie, głos znika[jesli była załączona muza]), lub wyskakuje niebieski ekran z napisami po polsku( :smiley: ), na 2 sekundy i znika i komp DEAD, dopiero kilka razy z sieci go wyłaczyć i rusza i cos gada o naprawienie błędy krytycznego i chce wysyłac raport o błędach do microsoftu-.-. Dostalem od kumpla takie pliki:WindowsXP-KB823980-x86-PLK instal i restart potem scan tym:FixBlast, on miał znaleśc i zlikwidować wirusa który powoduje ten problem, dostale odpowiedz :W32.Blaster.Worm has not been found on your computer.;

Wsumie nadal nic…proble jest nadal, byłbym wdzięczny o pomoc lub nakierowanie mnie na dobra droge bym mógł rozwiązać moje problemy. Wątpie że zawiezienie kompa o serwisu coś by dało :confused: Pozdro all

Napisz coś więcej o konfiguracji kompa.

Przyczyn przegrzania może być wiele - sprzętowe czy programowe.

Zainstaluj speedfan’a i podaj nam temperatury no i oczywiście konfiguracje kompa

Co do tego grzania,to tak jak powiedział Asterisk może być wiele przyczyn :? Może masz wiatraczek syfem zapchany…

Program FixBlast jak sama mówi służy do wyeliminowania wirusa Blastera,który z kolei nie powoduje takich problemów jak przedstawiłeś w drugim problemie,więc jeśli masz wirusa,to tym programem go nie zwalczysz…

Spróbuj przeskanować tymi AV ON-LINE:

http://skaner.mks.com.pl/skaner.html

http://www.pandasoftware.com/activescan/pol/activescan_principal.htm

A pamięć masz sprawną

Nie wiem czy niesprawna pamięć mogłaby być przyczyną przegrzewania się komputera…

ok, Athlon Xp 2000+, 512 DDR, GeForce Ti 4200 64 Mb, płyta Ecs K7VTA3 Chipset VIA Kt333,60 HDD Seagate,; z tego programu odczytuje że Temp 1 wynosi 51 stopni , Temp 2 61 stopni, Temp 3 60 stopni i wszytko cały czas rosnie. Tylko dysk tzryma dobra temperature a poprzednie pokazuja płomień :/. Wentylator wygląda czysto, nie otwieram obudowy bo jeszcze 3 miechy gwarancji, pamięc nie wiem czy jest sprawna raczej tak.

Edit: Juz temp 3 jest na 70 stopni, wyłączam kompa, włącze jutro i zajrze na forum :confused:

Jak taką ma temperaturę i ona jescze rośnie, a przede wszystkim mając gwarancję to nie zastanawiał bym się i oddał go do serwisu. :smiley:

Wątpie że jest czysty. Znając życie komp nie był otwierany od nowości. :?

Ja poszedł bym do serwisu, jak nie możesz otworzyć obudowy to nie ma na co czekać. Jak piszesz, masz jeszcze trzy miesiące , nie ma co czekać tylko korzystać z gwarancji. Szybkie grzanie się kompa jest spowodowane którymś podzespołem.

Pozdrawiam :okulary:

To miałem zamiar zrobić, chciałem mieć tylko pare argumentów do pogadania z kolesiami z serwisu bo sa to kolesie co szukaja tylko możliwości by zarobić -.-, żeby nie było że to moja wina, ale ok. Przyda mi się wasz pomoc, gdyż będe wiedziałco zrobić na pszyszłość dziękówka :smiley: i Pozdro

Ale serwis jest od usówania awarii sprzetu, a nie od czyszczenia go, wiec sie nieździwie jak karza za odpłatą wyczyścić mu kompa, znam duzo takich przypadków działania serwisów gwarancyjnych :!:

temp wysokie, nawet bardzo :slight_smile: umnie temp. kompa to mniej wiecej po calym dniu 43*C w nocy 41*C :slight_smile:

zawsze mozesz odpalić prime95 i tak go wygrzać, że proc niewytrzyma i poczekać na nowego :twisted: moze to niejest właściwy tok postepowania, ale jabym pociskał kompem mocno jak wiedziałbym, ze zaczyna funkcjonować nieprawidłowo i jest jeszcze na gwarancji :slight_smile:

Głupoty gadasz. Jeżeli na kompie są plomby to właściciel komputera nie może sam wyczyścić komputera w środku , a co za tym idzie. Serwis zakładając plomby bierze na siebie obowiązek darmowego czyszczenia jak i np wstawiania dodatkowych elementów. :?

Bez komentarza. :o

pamietajcie ze zerwanie plomby równe jest z utratą gwarancji a co do tego chłopie nie czekaj tylko śmigaj jak najszybciej do serwisu :):slight_smile:

I gadaj że to nie twoja wina :wink:

A niby dlaczego miała by być jego wina. Jak plomby są na miejscu to napewno nie grzebał. Nikt nie będzie miał podstaw do tego aby stwierdzić że to jego wina. :smiley:

OK, probleme nie jest że nie mam legalnego windowsa, tym bardzie oni mi na poczatku instalowali również pirata(Milenium),potem jak przeinstalowałem go na 98Se to przy wizycie w serwisie, znalazłem w napedzie ich płyte 98Se (pirat of course), więc nie zwrócą na to uwaga raczej, i jeszcze jedno, zrobią to na miejscu czyskasujami kompa na 2 tygodnie jak zwykle -.-? Wohohoho 80*C, hehehe 20 minut chodzenia, papajki

Lazikar napisałem to z czym miałem doczynienia :wink:

Pozatym jesli oni nawet wyczyszcza, a proc dalje sie bedzie grzał to nasz kolega pozosatnie dalej w kropce :?

Co do tego plombowania spalenie proca poprzez testowanie pod windom tez niebudzi podstaw do podejrzeń jeśli plomby sa na miejscu :slight_smile:

pozatym niekrecony procek MUSI wytrzymywac obciążenia 100% :!: Jeśli takowy procek niewytrzyma obciążniea to znaczy ze jest wadliwy :!:

Jak tydzień temu nawalił mi zasilacz zrobili mi na miejscu. Zależy co będzie z kompem. :smiley:

Zrobili czy wymienili na nowy?

Wg. padło chłodzonko w sprzecie Merchior -a :slight_smile: