Jest różnica w DDR2 pomiędzy 667Mhz a 800?

(Mrylec) #1

Tak jak w temacie, mam 1GB (2x 512MB) DDR2 667 Mhz i nie wiem czy się opłaca zmieniać na 2 GB 800Mhz. I jeszcze jedno pytanie, czy te ramy, czyli 667 Mhz i 800 Mhz będą ze sobą "współpracować"?? Czyli jeżeli włożę 2x 512MB Kingstona 667Mhz i 2x 1GB tez kingstona ale już 800Mhz, czy wszystko będzie dobrze? Nie będzie się nic sypało? :slight_smile:

(Wigrus1) #2

Sypać się nie powinno, ale ram to jedne z najpaskudniejszych podzespołów, który czasem sieje panike...

tak dużej różnicy nie będzie, a bynajmniej nie zobaczysz jej gołym okiem. Jak potrzeba CI 3 GB to wrzucaj :slight_smile:

(Mrylec) #3

Narazie 3GB nie jest mi potrzebne :slight_smile:

Mam Xp'eka i chciałbym się przerzucić na Viste, ale jak wiadomo na Viście porządne gierki już znaczne więcej potrzebują ramów :wink:

Na allegro nie ma żadnej różnicy w cenie pomiędzy 2GB 667Mhz a 2GB 800Mhz. Więc wolałbym kupić już 800 Mhz, a i to tez dla tego żeby na później nie musieć zmieniać na znowu 1066 Mhz, bo moja MoBo nie obsługuje większych niż 800Mhz :wink: A jak mam wymieniać MoBo, to już wole kupić całkowicie nowego kompa :smiley: :smiley:

(eyeti) #4

Tak jak napisał wigrus , dużej różnicy w wydajności nie będzie.

Więc możesz kupić te kości 800 Mhz.

Pozdrawiam