Jestem spamerem (wg Google) i ban na naszej-klasie?

Witam,

Wczoraj zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy - jak chciałem wyszukać coś na Google, to mi wyskakiwała informacja, że mam prawdopodobnie zainstalowane oprogramowanie typu spyware i nie mogą obsłużyć mojego żądania. Dzisiaj znowu patrzę, iż mam ban na IP na naszej-klasie, choć nawet chyba wczoraj na nią nie wchodziłem, a jeśli nawet, to nie pisałem żadnego komentarza, nie dodawałem żadnych zdjęć.

Przeskanowałem komputer ESET NOD32, potem Kaspersky (online) i choć Kaspersky znalazł niby sześć infekcji, to żadna z nich nie jest wirusem (dopisek: “not-a-virus”), skanowanie Spybotem wykazało brak jakichkolwiek problemów (poza tym mam cały czas uruchomiony “Tea Timer”, więc raczej nic się do autostartu bez mojej wiedzy nie dodało). Co jakiś czas proces ekrn.exe chce się połączyć z Internetem (Eset), ale odrzucam połączenie - wcześniej (przedwczoraj) takich połączeń nie było. W tej chwili chce się połączyć z fg-in-f19.google.com (72.14.221.19) - albo aplikacja LEXPPS.exe (wydawca: Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher) na porcie 1025 prosi o zezwolenie na komunikację z Internetu.

Zastanawiam się, co się dzieje, więc wklejam log z Hijack This sprzed pięciu minut: http://www.wklej.org/hash/a506ee8f06.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił mi moje wątpliwości.

Z góry dzięki.

Jeśli jesteś w sieci osiedlowej to zawsze może to być wina kogoś innego.

“D:\Program Files\Vidalia Bundle\Tor\tor.exe” <- używasz Tora? Może przypadkiem ustawiłem w nim swój komputer jako exit node, lub po prostu komputery za pośrednictwem których się łączysz mają już nieco “przeskrobane”

Spróbuj łączyć się przez Proxy powinno pomóc na razie ale dowiedz się lepiej czy tak jak piszą poprzednicy czy twoi koledzy czegoś nie przeskrobali :slight_smile:

Z Torem to zrobiłem tak, że w przeglądarce był i jest wyłączony (wtyczka Torbutton do Firefoksa), ale ogólnie Tor działał nie tylko jako klient (altruistą jestem, niech inni też skorzystają z dobrego łącza 8) ). Może faktycznie to był problem, teraz wyłączyłem Tora całkowicie, na razie wyszukiwanie w Google działa bez problemów, ban na naszej-klasie jak był, tak jest (mimo e-maila do serwisu).

Tylko dodać muszę, że na przykład wczoraj Google “padło”, potem z godzinę czy dwie dało się wyszukiwać normalnie, potem znów, że niby mam spyware.

IP mam to samo (nie przez proxy) minimum tydzień (choć pewnie i dłużej), możliwe, że ktoś w sieci lokalnej coś przeskrobał, ale… Tu każdy ma swoje zewnętrzne IP, a poza tym wiem, że inni z tej sieci lokalnej mogą się bez problemu połączyć z naszą-klasą i szukać w Google.