JetCast - mogę nadawać tylko dla siebie

Witam,

Używałem już JetCast bardzo dużo razy na Windows XP, odkąd przeniosłem się na Windows Vista nie mogę nadawać dla osób z zewnątrz. Tzn.:

Program w pełni działa, mogę puszczać muzykę, i wiem żeby usłyszał ją np. kolega który ma swoje łącze pare domów dalej musi wpisać mój zewnętrzny adres IP i port, w moim przypadku w dniu dzisiejszym (ponieważ mam zmienne ip, neostrada TP)jest to: http://83.30.12.39:9000. Wpisując ten adres nikt mnie nie słyszy. Nie wiem co się stało ale na Windowsie Xp wszystko działało… Mam zewnętrzne IP.

Pozdrawiam i czekam na odp.!

Dodane 12.05.2009 (Wt) 21:22

halo!! Czy ktoś mi pomoże!? :doubt:

Jako ze korzystasz z neostrady tp, to adres IP przy kazdym polaczeniu z internetem jest inny (co jak sam napisales, nazywa sie dynamiczne IP), proponuje przy kazdym laczeniu z internetem wpisac w google.pl “Moje IP”. Pojawia sie strony ktore wyswietla obecne IP komputera. Ewnetualnie Windows Vista blokuje przesylanie danych do innych osob.

Zdaje sobie sprawę z dynamicznego adresu IP. I wiem że codziennie jest inny więc muszę podawać nowy adres radia. Natomiast nie wiem nic na temat blokowania przesyłu danych do innych osób. O co z tym chodzi?