Jezyk do nawigacji

Witam jestem zawodowym kierowcą i posiadam nawigacje Mio digi walker P340.

Raz jechałem z kierowca na stopa i on miał zmieniony język w jego nawigacji (modelu nie pamiętam). Był to taki jakby młodzieżowy język czyli kobiecy głos mówił np powaliło cię przejechałeś drogę zwijaj konia tak by kola pistrzały albo do kulałeś sie do celu teraz możesz se łyknąć browarka. Może ktoś dać mi lik do stronki z takim Lange packiem i krotki opis jak go zainstalować?

Expressivo jeśli się nie mylę - czyta dowolne teksty dzięki wbudowanemu syntezatorowi mowy - głos kobiecy IVONA ,męski JACEK

link - http://www.expressivo.com/pl/ reszta w Google chyba się rozumiemy

Expressivo pozwala każdemu na słuchanie książek, dokumentów, artykułów, wiadomości, e-maili nie tylko na komputerze, ale także zabieranie ich ze sobą na przenośnym odtwarzaczu MP3 i słuchanie np. na spacerze czy w samochodzie. Expressivo wprowadza wiele innowacji i zawiera nagrodzoną IVONĘ, dzięki czemu jest najlepszym tego rodzaju produktem na świecie.

pozdrowienia od kierowcy.

posiadasz palmtopa a nie typową nawigacje , i teraz co masz zainstalowane na tym palmtopie?? , jaką nawigacje?? , bo do każdej nawigacji głosy są w postaci plików z różnymi rozszeżeniami.

nie wiem bo jeszcze jej nie podlanczałem pod kompa i nic nie instalowałem.

a to jest jakas różnica ze mam palmtopa a nie standardowa nawigacje chodzi mi to ten dodatkowy jezyk

Nie, to akurat nie robi żadnego problemu , problem jest w tym że nie odpowiedziałeś na moje pytanie , jaką nawigacje masz zainstalowaną na tym palmtopie?? bo to do wersji mapy/nawigacji należy pobrać odpowiedni “głos” , czy to będzie automapa , garmin ,tomtom czy jakaś inna to do każdej z nich są “głosy” w innym formacie a format głosu należy pobrać do odpowiedniej nawigacji , np. do tomtoma musi być głos stwożony pod tomtom itd.

a jak to sprawdzic??