Jolicloud jakie jest hasło root? Wyłączenie karty dźwiękowej

Roobal, nie wcinam się więcej do tego wątku, jesteś szybszy i bardziej kompetentny ode mnie :smiley:

Pozdrawiam i życzę miłej przygody z linuxem (oby nie zamieniło się to w koszmar :x )

http://www.wklejto.pl/72503 proszę teraz zadziałało

Tak.

Pozdrawiam!

PS. @Bender ależ się nie wcinasz a co dwie głowy to nie jedna :slight_smile:

kazda pomoc sie przyda musze znales open office bo siostra tego potrzebowac bedzie do zdjec mam f-spot ale czy to tez mozna tym zdjecia przerabiac niewiem

Jakąś tam prostą edycję w F-Spot można wykonać, powinno Ci wystarczyć. Ale powiem tak, każdy nowy problem lepiej opisywać w nowych wątkach, bo powili zaczyna się robić śmietnik :slight_smile:

Inna sprawa - duża liczba odpowiedzi sprawia u wielu, że nie zaglądają do wątków a to jest równe z mniejszą szansą na pomoc. Ja jak widzę wątki z 10 postami to do nich często nie zaglądam z prostego powodu - nie chce mi się analizować całego wątku, dlatego moim zdaniem najlepiej by było jakbyś każdy nowy problem/pytanie opisywał w nowych wątkach :slight_smile:

Pozdrawiam!

dobrze i jak sprawdziłeś ten log??

Sorki, nie zauważyłem. Skoro masz kartę Creative to snd_hda_intel to integra, którą chcesz wyłączyć. W takim wypadku wykonaj takie polecenie jako root (będzie to łatwiejsze i szybsze rozwiązanie):

echo "blacklist snd_hda_intel" >> /etc/modprobe.d/blacklist

Zrestartuj system i napisz jaki jest efekt.

Pozdrawiam!

jak wejść do rota?? czy tylko to polecenie w terminalu zrobić?? i zrobię to ran teraz wszyscy śpią a ta karta cały czas pika :slight_smile:

Wszystko rób póki co w terminalu, jak już się z tym uporasz to terminal już Ci do życia, przynajmniej na razie potrzebny nie będzie. Na roota zaloguj się jako sudo su, ponieważ echo nie bardzo chce współpracować z samym sudo :wink:

Pozdrawiam!

działa na karcie Creative teraz ROOBAL jesteś wielki dzięki za pomoc BenderBendingRodriguez tobie tez dziękuje