[JOOMLA] dostosowanie szablonu html do joomla

(Clubbasse207) #1

witam :slight_smile:

czy może mi ktoś wytłumaczyć jak dostosować szablon html do joomla ?

niestety niebardzo rozumie to co jest na stronach joomli (mam strone w html i chciałbym aby w joomli wyglądała tak samo )

dlatego prosiłbym o wytłumaczenie tego w sposób że tak powiem "łopatoligiczny" :stuck_out_tongue:

p.s. czytałem kiedyś gdzieś w sieci że istnieje wtyczka do frontpage-a dzięki której można w nim robić strony do joomli ... ?

słyszał ktoś coś o tym ? przyznam że taka wtyczka by mi bardzo ułatwiła życie gdyż w nie jestem mistrzem w tworzeniu stron www :stuck_out_tongue:

a co ważne czy wie ktoś gdzie można ją znaleść ?

bo przyznam że spędziłem dłuuuuuuuuugiii czas w googlach i nieznalazłem żadnej wtyczki do frontpage-a :?

a może znacie jakiś inny bezpłatny cmc którego wygląd da się dostosować do swoich potrzeb i w którym będe mogł stworzyć strone firmową wraz z oferta ?

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 10:51

albo czy moze ktos zna jakis inny cms prosty z latwym dostosowanie do swoich potrzeb

gdyż niepotrzebuje wielu funkcji joomli ma być tylko strona główna na niej krótki opis firmy i dalej przestawienie oferty tylko ....

(Szuman) #2

wtyczka jest, ale nie do Frontpage, tylko do programu typu Frontage - NVU. Ta wtyczka to NVU Mambo/Joomla Template Builder.

Jeśli chodzi o dostosowywanie zwykłych szablonów do Joomla, to zamierzam w niedługim czasie napisać tutorial na ten temat (sporo osób mnie o to prosiło). Jak znajdę czas, to napiszę, ale póki co mogę ci doradzić taką rzecz: znajdź sobie szablon do Joomla najbardziej odpowiadający układem twojemu szablonowi w html i po prostu podmień/dopasuj pliki graficzne, dopasuj css i będziesz miał to, co chcesz :wink: Już tak robiłem i nic trudnego

(Clubbasse207) #3

szuman

ok dzięki za odpowiedź i mam nadzieje że ten tutek pojawi się już wkrótce :slight_smile:

to w takim razie masz mały błąd na stronce :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

http://szuman.wudeka.net/index.php?opti ... Itemid=100

Złączono Posta : 12.12.2006 (Wto) 13:46

UPDATE

przyznam że ta wtyczka oraz program NVU dobrze działa :slight_smile:

jakoś mi idzie powoli ale idzie dostosowanie html-a do joomli :slight_smile:

wprawdzie mam jeszcze dość duże z tym problemy ale myśle że dam rade wszystko zrobić :stuck_out_tongue:

jak narazie mam problem z "neonem" (marque) rozjeżdza się troszke :stuck_out_tongue:

no ale zawsze można zrobić takie coś w postaci flasha czy też gifa :stuck_out_tongue:

no i z podlinkowaniem tego ;/

ale damy rade :smiley:

p.s.

oby ten tutek pojawił się szybko :stuck_out_tongue:

(Szuman) #4

no, pogratulować wytrwałości :wink: Na stronie nie mam błędu, raczej brakuje nazwy NVU (gdy pisałem ten art, po prostu wyleciała mi ta nazwa z głowy :stuck_out_tongue: ), bo przecież

to to samo, co

:wink:

mam taką prośbę do ciebie: mógłbyś wysłać mi tą wtyczkę? :slight_smile: Bo Windowsa wywaliłem całkowicie, mam teraz Linuxa i nie mogę rozpakować tego .rar'a z pluginem :confused: najlepiej, gdybyś wysłał to luzem, mam nadzieję, że nie sprawi ci to kłopotu :wink: USUŃ_TOszuman@wudeka.net

z góry dzięki :slight_smile: