Jpeg i mpeg w jednym katalogu = reset Explorera?

Mam dziwny problem… Otóż jak mam w jednym katalogu pliki jpeg i mpeg, to po otwarciu tegoż katalogu explorer sie wywala i resetuje… nie mogę obejrzeć plików z takich katalogów, pomaga wyrzucenie mpegów do osobnego katalogu ale tylko przez TotalCommander. ma ktos pomysł, co z tym zrobić?

System Windows XP Home z SP2 ze wszystkimi aktualizacjami.

Robiłeś jakieś modyfikacje explorera? Podmień go z płyty instalacyjnej XP.

A można tak? :shock: W jaki sposób?

Ustaw w BIOSie bottowanie (First Boot device) z napędu otycznego (CD/DVD-ROM). Włóż do napędu płytkę z systemem Windows XP. Zapisz ustawienia.

Gdy komputer zbootuje z płyty, przy pierwszym oknie wyboru naciśnij klawisz “R”, w celu uruchomienia konsoli odzyskiwania, gdzie wpiszesz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

gdzie, zamiast X wpiszesz literę napędu, w którym znajduje się płyta z Windowsem.

jak zrobię i sprawdze to się odezwę :slight_smile:

Hmm… nie mam opcji naprawy… tylko instalacja windowsa od nowa… Jest jakiś inny sposób podmiany explorera ?

@mymaney

Włóż do napędu płytkę z Windowsem XP Home Edition SP2. Przejdź do folderu i386 następnie skopiuj na dysk plik “explorer.ex_” [powiedzmy na partycję C:]. Rozpakuj go dowolnym archiwizerem plików [WinRAR, 7zip itp.] - dostaniesz plik explorer.exe. Uruchom teraz jakiś menadżer plików [mówiłeś, że korzystasz z Total Commandera - uruchom go]

Następnie naciśnij ctrl+alt+delete, przejdź do zakładki procesy i zakończ proces explorer.exe. Teraz rozpakowany z płyty plik explorer.exe [który powiedzmy mogłeś na C:\ skopiować ;-)] skopiuj do katalogu WINDOWS [C]. Teraz znowu ctrl+alt+delete -> Nowe Zadanie -> explorer.exe

Jeśli to nie pomoże [znaczy występować będą nadal problemy z plikami *.jpeg i *.mpeg] to szukaj przyczyny gdzie indziej… :slight_smile:

Pozdrawiam!

Może pliki są zawirusowane :?: Przeskanuj komputer programem antywirusowym. :smiley:

Podmiana explorera nic nie daje, komp przeskanowany Avira, Kaspersky on-line, MKS on-line - czysto… Reinstalki nie chce robić… :frowning: Jakieś inne pomysły ?

mymaney , także konsola odzyskiwania ale polecenia chkdsk /p.