jPORTAL TechNet

Cześć. Próbuję wejść na ten portal (jestem adminem) i wychodzi polecenie, że baza danych chwilowo niedostepna. Za utrudnienia przepraszamy. Kiedy będzie dostępna??

Tak jak napisałem na PW. Zainstaluj ponownie podając te same dane co poprzednio. :smiley:

Nie wiem sam już co z tym jest. Może opiszę to bardziej szczegółowo.

  1. Poszedłem do kumpla wgrać pliki na serwer,

  2. Zainstalowałem JPortal techNet,

  3. Kliknąłem na link po instalacji, który był trochę poniżej z gratulacjami ukończenia instalacji przenosząc się do JPortalu,

  4. Zalogowałem się jako admin z hasłem aaa,

  5. Zmieniłem hasło admina z aaa na swoje,

  6. Przejrzałem funkcje w Panelu Admina,

  7. Teraz dopiero usunąłem pliki instalacyjne,

  8. Po jakimś czasie próbowałem wejść do swojego portalu, ale pokazała się tylko biała strona z takim komunikatem: Baza danych chwilowo niedostepna. Za utrudnienia przepraszamy,

  9. Poszedłem do kumpla zmienić chmod’y na 777 (wszystkie pliki zaznaczyłem razem z katalogami, potem Plik --> zmień atrybuty i zmieniłem na 777,

  10. Drugi raz spróbowałem wejść na JPortal TechNet i pisze to samo: Baza danych chwilowo niedostepna. Za utrudnienia przepraszamy.

Opisałem dokładnie moje czynności. Jest tutaj jakiś błąd?? Nara

Nie nie ma błędu. Może się upieram ale zrób tak jak ci napisałem na PW powinno zadziałać. Jak usunołeś pliki instalacyjne to musisz je wgrac spowrotem. :smiley:

Sprawdziłem przed chwilą na moim serwerze po instalacji jak uruchomisz ją ponownie to portal zachowuje się tak jak piszesz. Ponownna instalacja pomaga. :smiley:

Spowrotem wgrać pliki instalacyjne?? Po co??

Po to aby ponowić instalacje. :smiley:

OK, spox. Sory, że Ci tak głowe zawracam, ale już sam się w tym pogubiłem :smiley: ;). Dzięki lazikar za rady, zainstalowałem ponownie i wszystko gra pięknie :smiley: :-D. Teraz już chyba mogę usunąć pliki instalacyjne nie? Nara

Tak teraz usuń i zmień hasła. :smiley:

Fajnie że się udało. :smiley:

Jeszcze raz dzięki. Mam teraz podstawowe pytanie :-D: bo zrobiłem sobie blok Gimnazjum i chcę tam dodać jakiś link, a w PHP jestem very green, pomóżcie! :slight_smile:

a możesz podaj link???

Jasne: http://gimnazjum-miloslaw.prv.pl

Teraz już wiem m.w. o co w tym wszystkim chodzi :smiley: