Jsk podkręcić Procesor - Czy to w ogóle jest realne?

Mój Procesor :

AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000 1.8 GHz.

Pytanko. Czy w ogóle da się “podkręcić” ten procesor.Skoro tak, to jak to zrobić idealnie tzn. Nie za dużo nie za mało. W sam raz. Wiem, że coś trzeba zmieniać w Biosie, lecz sam boję się zmieniać.Proszę o odp.Z góry dziękuję.

Podaj resztę podzespołów. Zasilacz, ram, Płyta, czlodzenie. W sam raz ? Czyli do czego ? i ile to jest te w sam raz? W biosie zmieniasz szynę,mnożnik ewentualnie napięcie.

Ram: 512 MB nie długo 2.5

Płyta główna ASRock 939A785GMH/18

Feel - 300ATX

230V

Max 280W

Total Output 300W

4A :slight_smile:

chłodzenie nie wiem jak sprawdzić…

podkręcenie procesora polega na wejściu do BIOS przy włączaniu komputera (zazwyczaj klawisze [DEL] [F1] [F2] . Szukasz opcji “Frequency” - poszperaj trochę bo w każdym BIOS jest inaczej :slight_smile: i tam, gdzie masz tą opcję “Frequency” musisz zmienić na wyższą. tam będzie pokazany mnożnik np. 166 MHz. Po prostu musisz to zwiększyć. Zwiększaj to powoli bez wielkich różnic (co 5-10 MHz). Ale szczerze ci powiem, że bałbym się o twój zasilacz. 300W myślę, że to za mało. Ja mam gorszego kompa od Ciebie i mam 350W. Lepiej pomyślałbyś najpierw nad dobrym zasilaczem, a nie podkręcaniem. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wymienić te podzespoły.

PS. Żeby sprawdzić chłodzenie, wystarczy odkręcić boczną obudowę i sprawdzić co piszę na tym czarnym wiatraku :slight_smile:

Ja kręciłem tego athlona 64 2800+ do 2.2GHz bez podnoszenia napięcia. Więcej mi się nie udało bo system nie wstawał

To przy moim zasilaczu. Ile da radę ?

Dodane 26.12.2010 (N) 0:41

Podkręciłem już do 2.02 Ghz.

Mój zasilacz wynosi 300W

Temperatura procka wynosi 44 do 45 stopni Celsjusza.

Podkręcać dalej czy już się zatrzymać ?

wydaje mi się ze już wystarczy. zasilacz jest za slaby

Jeżeli miałbym zasilacz marki np. Cooler Master 700W to czy mógłbym podkręcić AMD Athlon 2x64 4800 2.4 Ghz do 3.0 Ghz + ?

tak ale czasami temperatura skacze za wysoko i trzeba też zmienić chłodzenie, box’owe często przy podkręcaniu jest bardzo glośne

Dodane 16.01.2011 (N) 6:41

na tym procku i tak wielkiej różnicy nie będzie. ja bym dał sobie spokój zanim coś sie spali