Jsk podkręcić Procesor - Czy to w ogóle jest realne?

(Kacpios) #1

Mój Procesor :

AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000 1.8 GHz.

Pytanko. Czy w ogóle da się "podkręcić" ten procesor.Skoro tak, to jak to zrobić idealnie tzn. Nie za dużo nie za mało. W sam raz. Wiem, że coś trzeba zmieniać w Biosie, lecz sam boję się zmieniać.Proszę o odp.Z góry dziękuję.

(Seba15) #2

Podaj resztę podzespołów. Zasilacz, ram, Płyta, czlodzenie. W sam raz ? Czyli do czego ? i ile to jest te w sam raz? W biosie zmieniasz szynę,mnożnik ewentualnie napięcie.

(Kacpios) #3

Ram: 512 MB nie długo 2.5

Płyta główna ASRock 939A785GMH/18

Feel - 300ATX

230V

Max 280W

Total Output 300W

4A :slight_smile:

chłodzenie nie wiem jak sprawdzić..

(Adi636) #4

podkręcenie procesora polega na wejściu do BIOS przy włączaniu komputera (zazwyczaj klawisze [DEL] [F1] [F2] . Szukasz opcji "Frequency" - poszperaj trochę bo w każdym BIOS jest inaczej :slight_smile: i tam, gdzie masz tą opcję "Frequency" musisz zmienić na wyższą. tam będzie pokazany mnożnik np. 166 MHz. Po prostu musisz to zwiększyć. Zwiększaj to powoli bez wielkich różnic (co 5-10 MHz). Ale szczerze ci powiem, że bałbym się o twój zasilacz. 300W myślę, że to za mało. Ja mam gorszego kompa od Ciebie i mam 350W. Lepiej pomyślałbyś najpierw nad dobrym zasilaczem, a nie podkręcaniem. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wymienić te podzespoły.

PS. Żeby sprawdzić chłodzenie, wystarczy odkręcić boczną obudowę i sprawdzić co piszę na tym czarnym wiatraku :slight_smile:

(igrek) #5

Ja kręciłem tego athlona 64 2800+ do 2.2GHz bez podnoszenia napięcia. Więcej mi się nie udało bo system nie wstawał

(Kacpios) #6

To przy moim zasilaczu. Ile da radę ?

-- Dodane 26.12.2010 (N) 0:41 --

Podkręciłem już do 2.02 Ghz.

Mój zasilacz wynosi 300W

Temperatura procka wynosi 44 do 45 stopni Celsjusza.

Podkręcać dalej czy już się zatrzymać ?

(Lvki32) #7

wydaje mi się ze już wystarczy. zasilacz jest za slaby

(Kacpios) #8

Jeżeli miałbym zasilacz marki np. Cooler Master 700W to czy mógłbym podkręcić AMD Athlon 2x64 4800 2.4 Ghz do 3.0 Ghz + ?

(Chojinka) #9

tak ale czasami temperatura skacze za wysoko i trzeba też zmienić chłodzenie, box'owe często przy podkręcaniu jest bardzo glośne

-- Dodane 16.01.2011 (N) 6:41 --

na tym procku i tak wielkiej różnicy nie będzie. ja bym dał sobie spokój zanim coś sie spali