Już niedługo koniec piractwa w Polsce?

Zobaczcie sami.

Co o tym sądzicie

srututu pęczek drutu,

jak mieliby sprawdzić kto piraci ?

zmieniło się prawo, czy pobieranie filmów oraz muzyki stało się nielegalne?

A wiesz jaki będzie tego skutek? Po pierwsze ten kto “piraci” jak zostanie odcięty od internetu poda operatora do sądu i wygra sprawę (bo już takie na świecie się odbyły), pod drugie 60-80% ich klientów odejdzie od nich (bo mają teraz taką możliwość przez miany w umowach, i pewnie bez informacji od operatora). Firma po miesiącu sama przestanie praktykować to, bo ich zarobki spadną do poziomu “na minusie wszystko” (Tak skończyło 4 firmy we Francji).

Od zwalczania piractwa są sądy, prokuratury, specjalne jednostki policji a nie operatorzy, oni co najwyżej mogą poinformować o podejrzeniu organy ścigania. A i jeszcze jedno jeżeli ściągnę kopię zapasową filmu “Władca Pierścieni -całość” który jest zabezpieczony przed kopiowaniem to co operator odłączy mnie bez podstaw prawnych do tego, podam go do sądu i wygram sprawę na 100% on zapłaci mi odszkodowanie, i tak można w nieskończoność ludzie. Piractwo trzeba zwalczać u źródła u osób które udostępniają pliki (setki GB a nieraz TB)…

Ciekawe jak ta sprawa się dalej potoczy.

A jeśli posiadam różne zniszczone płyty z grami, filmami itd. to przecież mogę sobie je ściągnąć. Więc co mam teraz zrobić? Chyba zostaje mi tylko kupić, ale niektórych tytułów w sklepach już niema.

TA :?: A niby z jakiego powodu :?: Skoro w regulaminie wszystko zostanie/zostało czytelnie napisane!

A dlatego że operator nie ma prawa monitorować użytkownika, co robi etc, do tego ma prawo tylko prokuratura i policyjne jednostki ds. zwalczania piractwa komputerowego które muszą i tak posiadać nakaz od prokuratora.

(chyba że firma ta ma taki nakaz i pozwolenie od prokuratury, to ja bym już takiej firmie podziękował każdy pracownik tej firmy mógłby w prosty sposób zobaczyć co robię podglądać rozmowy GG, e-mail-e i zgodnie z prawem…)

Masz prawo ściągnąć obraz płyty gry (nawet z crackiem bo jest on legalny w takiej sytuacji), bądź płyty z muzyką w formacie mp3, co do filmów to musi on być w wersji jaką posiadasz, np. masz podstawową wersję 1DVD nie możesz ściągnąć wersji 2DVD bądź Blue Ray.

Nic z tego nie będzie,na dł€ższą metę operator sobie nie pozwoli na stratę klienta.Zrobia pokazówke i na tym się zakończy,kto mądtr wyzbywa się dojenj krowy?

Eh już kilka takich tematów widziałe - buńczuczny rycerzyk pogroził paluszkiem

  • zrobie wam koniec świata , a Wy już się kłucicie - atom czy powódź

Ludzie zejdźcie na ziemie.

Piractwo było jest i będzie. To jest tak samo jak z przęstępcami…

To tak samo jakby wprowadzić. Za śmiecenie na chodniku -zakaz korzystania z chodnika. Za kradzież w sklepie zakaz wchodzenia do sklepów itd. Moim zdaniem co najmniej głupie, oczywiście piractwo jest złe , ale każdy ma prawo do korzystania z internetu i nie można nikogo tego pozbawić to narusza naszą wolność !!

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 … krowa.html