JV16 Tools - Używanie

Cześć!

Często mamy problemy z błędnymi kluczami itp. w rejestrze systemu.

Chcemy go automatycznie wyczyścić.

Jest jedno magiczne narzędzie jv16 PowerTools.

Ściągamy

Aby ściągnąć ten programik Klikamy Tutaj !

Później wchodzimy w “Pobierz wersję testową”, po chwili

otworzy nam się okienko ściągania. Instalacji nie opisuję.

Czyszczenie rejestru

Klikamy na Opcje rejestru a później klikamy na takową

karteczkę z gumką.

Możemy utworzyć kopię bezpieczeństwa(opcja 1)

Polecam zaznaczyć :

  • Pokaż pominięte wpisy

odradzam zaznaczać ‘‘pokaż pominięte wpisy’’ .Ta opcja sprawi,że wyświetlą się także pozycje zaznaczone czerownym kolorym, przy omyłkowym zaznaczeniu ‘‘czysc automatycznie’’ , braku oznaczenia ''robienia kopii usuwanych wpisow ‘’ to może być katastrofa .

FAQ jv16’’…A green means that the item should be safe to delete, a red means that removing the item can very dangerous and a grey question mark means that jv16 PowerTools doesn’t know.’’

‘‘Zielone oznaczenia przy wpisach pozwalają na ich bezpieczne usunięcie z rejestru, usuwanie czerwonych jest z kolei bardzo niebezpieczne , szare zaś mówią , że program nie potrafi je jednoznacznie ocenić czy można bezpiecznie usunąć’’ .

Ze względu na braki merytoryczne

w stosunku do tematu - topic przeniesiono

tutaj z działu “Sprawdzone Porady”.

Dobrze, że to przeniosłeś - ponieważ mam sama zastrzeżenia co do tzw. wyczerpania tematu. Niestety opis nie odzwierciedla w pełni maksymalnych możliwości tego programu. :frowning:

Nie zabierałam wczesniej głosu, gdyż regułą jest - że się nie robi dopisków w “Sprawdzonych poradach”. ;]

Co do uwagi “lucky”, iż nie należy zaznaczać opcji “pokaż pominięte wpisy”, mam nieco odmienne zdanie!

Jest to funkcja niesamowicie przydatna, gdyż mamy w pełni świadomość o wszystkich wpisach w rejestrze i możemy w pełni panować nad nimi.

Niejednokrotnie - znając ścieżkę do kłopotliwego dla nas zapisu, decydujemy sie na jego kasację - mimo, że jv16 ostrzega nas na czerwono! To jest tzw. ręczna robota! :stuck_out_tongue:

Kasowanie zaś rzeczy bezproblemowych przeprowadza się bezpiecznie z innego poziomu:

Górne menu - “Wybierz” -> Wybór specjalny -> Pozycje, ktore można bezpiecznie usunąć.

Nie może być zatem mowy o pomyłce, program sam nas wyręczy!

Może to zabrzmiało zbyt sucho, ale moje zastrzeżenia wywołane były nawet tym zestawieniem:

Tytuł - “JV16 Tools - Instalacja i używanie”

A tekście:

Jeżeli ma to być sprawdzona porada, wypadałoby podać

pełną, a przynajmniej bezpieczną, konfigurację z wyjaśnionymi

zagrożeniami, wywołanymi przez ewentualne błędy.

I nie chodzi mi o Ego Autora, ale bezpieczne używanie programu.

A, że dyskusje w Sprawdzonych Poradach nie są

dopuszczalne, to miejsce jest jak najbardziej

właściwym do tego celu.

we wcześniejszym poście zamieszczona przeze mnie uwaga, iż bezpieczniej jest odhaczyć ''pokaż pominięte wpisy ‘’ napisałem z myślą o osobach mających pierwszy kontakt z programem jv16 , spotkalem się z przypadkiem , iż ktoś nie posiadając żadnego doświadczenia w zakresie obsługi tego progamu, zadziałał zbyt pochopnie i nie zaznaczył w programie opcji ‘‘zrób kopie usuwanych wpisów’’, i usunął wszystkie wyszukane pozycje, również te zaznaczone na czerwono. Jednak jest to ogółna rada, taka wskazówka dla początkujących.

Otóż opcja ‘’ pokaż pominięte wpisy’’ może być zaznaczona i tu ma rację ‘’ Waterproof ‘’ , iż czasem jest ona przydatna, przy czym , jak zaznacza się w pomocy programu, dotyczy to zaawansowanych użytkowników . Pominięte wpisy to te wartosci, które czyściciel rejestru ze względów bezpieczeństwa automatycznie ignoruje opierając się w tym celu na tzw. Ignore list - czyli wykazie nazw programów oraz słów kluczowych , dla ktorych czyściciel powinien ignorować odoszące się do nich wpisy - są one bowiem tak kreowane przez programy, iż wyglądają z pozoru na błędne, jednak aktualnie są potrzebne i używane , dlatego wyświetlane są z czerwonym znaczkiem. Jeśli osoba stosująca program wie dokładnie co może usunąć, może zmodyfikować tę listę edytując plik tekstowy \Settings\Ignore\RegistryIgnoreList.dat. kazdym edytorem tekstu , np.notepad .

ps. program w pomocy sugeruje by zachować ostrożność , nie ma programów doskonałych, robienie kopii usuwanych wpisów jest jak najbardziej wskazane.