Jv16

(Gutar) #1

Miałem 30 dniową wersję jv16 PowerTools 2005 1.5.0.278 no i dziś mi się konczyło. To przeskanowałem i znalazło 2 błędne wpisy w rejestrze. Zainstalowałem stare bezpłatne jv16 PowerTools 1.3.0.195 no i mi znalazło ponad 100 błędnych :expressionless: JAk to mozliwe ze nowsza wersja nie wykryła tylu wpisów. ?? No i jeszcze mam pytanie, znajduje tez duzo pozycji "których usunięcie nie jest bezpieczne". Zostawic je ??

(Zagorskid) #2

To chyba logiczne, że zostawiasz wpisy, których usunięcie nie jest bezpieczne :? . Z pewnością wśród tych 100 błędnych wpisów jest dużo takich, których usunięcie nie jest bezpieczne (pominięte wpisy). Mają one czerwoną kuleczkę i oznaczają wpisy pominięte. Można ustawić, aby nie wyświetlać ich w rezultatach skanowania.

\W menu opcje na początku skanowania odznaczasz "pokaż pominięte wpisy", później masz mniej wpisów znalezionych i są tylko z zielonymi kuleczkami - można bezpiecznie usunąć\

(aju) #3
  1. Programami typu czyszczenie rejestru najlepiej używac w trybie awaryjnym: lepsza ich wydajnośc i lepsze efekty szukania, mniejsze obciążenie komputera

2. Pliki z czerwona kulką to wpisy z słowem kluczowym których nie należy używać. Popatrz z grubsza co to za wpisy: najczęściej błędne wpisy w rejestrze windowsa oraz pozostałości po windowsupdate, oraz instalacjach programów (słowo install) one są bardzo często wyświetlane na czerwono, ale mozna je usunąć bez żadnego problemu. (jakby cos nie działało to zawsze mozesz przywrócić usunięte wpisy: backup)

pozdr

(El Presidento) #4

Jezeli znajdzie ci duzo takich plikow mozesz usunac przeciez za kazdym razem wykonujesz kopie ja za kazdym razem usuwam wsyztsko i jescze tu jestem :wink:

(aju) #5

ja tak samo zawsze usuwałem (usuwałem bo mam teraz najnowszą wersję i tam jest prioryte: niska, średnia, wysoka) ale zawsze to wszystko usuwam co znajdzie i naprawde nigdy nie było żadnych problemów. Te czerwone wpisy to głownie po instalacjach są i niepotrzebne wpisy windowsa co juz napisałem wcześniej

(Zygziem) #6

Witam.

Nie chciałbym tworzyć nowego tematu, więc przykleję się tutaj.

Problem opisany w pierwszym poście przez gutar jest problemem nieco poważniejszym. Mała ilość znalezionych błędnych wpisów w rejestrze spowodowana jest specyficzną cechą nowej wersji jv16. Najprawdopodobniej chodzi o zalogowanie się na konto Administratora przed użyciem tego programu. Jeżeli tego nie zrobimy, to program podczas czyszczenia pomija całe partie rejestru Być może jestem w błędzie.

Problem polega na tym, że (w moim przypadku) jestem jedynym użytkownikiem komputera i pracuję na koncie Administratora a jv16 po prostu nie działa.

Dodam, że RegSupreme Pro 1.1, jak i starsze wersje jv16 działają bez problemów.

Może ktoś coś wie na ten temat, może jakieś sugestie?

(Ignar14) #7

używałem czasem nie jest godny polecenia są lepsze

(sdar) #8

Żeby nie powielać wątków dopiszę pytanie do już istniejącego:

Mam ostatnią bezpłatną wersję jv16 (1.3.0.195 ). Czy i jak można aktualizować jakieś składniki tego programu (auto aktualizacja lub "uaktualnij bazę danych naprawiacza rejestru" w opcjach "czyszczenia rejestru")? Pytanie bierze się stąd, że czytałem iż niektórzy mieli problemy po próbie aktualizacji bo program aktualizował się ale "stawał się" juz płatną - nowszą wersją.

Sdar

(Btw Men) #9

Nie aktualizuj, jak sam napisałeś program aktualizuje się do płatnej wersji.