K. graficzna - podczas grania wyskakują tj. " kreski "

(Axel 14) #1

Witam.

Rano włączyłem komputer i jak zwykle, włączyłem grę World of Warcraft. Grałem i wszystko było w porządku.

Później przyszedł czas na posprzątanie w pokoju, więc pomyślałem że wyczyszczę również komputer z kurzu. Po tej czynności gdy włączyłem komputer, zauważyłem że trochę spowolniła się jego praca. A więc posprawdzałem czy wszystko dobrze podopinałem ( kable ) i znów odpaliłem komputer. Wtedy już wróciła jego prawidłowa prędkość - ( mówię o włączaniu się np. mój komputer, przeglądarka internetowa itp ). Pomyślałem że zagram sobie w WoW'a no i tu zastałem pewien problem. Podczas gry co jakiś czas ( dosyć często ) pojawiają mi się tj. kreski wychodzące ze środka monitora... Zrobiłem screena tego zjawiska :

krechy.th.jpg

Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem.

Mój komputer to :

Core duo E2160 - nie podkręcany

Geforce 6600 GT - dość stary już

Geil 2x1gb

Amacrox Warior 450W

Foxcon P35A-S

Mam nadzieję że to nic poważnego bo nie posiadam w tym momencie żadnych funduszy.

P.S zapomniałbym, nie mam od kogo pożyczyć się jakiejkolwiek części :confused:

Pozdrawiam

(karllodprogramy) #2

chyba coś z kartą graficzną, jeżeli czyściłeś kompa, wyjmowałeś kartę to może coś uszkodziłeś, lub dostał przebicia (elektrostatyczność), spróbuj jeszcze raz ją wyjąć i wyczyścić na karcie styki do i złącze pci

(Axel 14) #3

Robiłem to trzy razy :wink: Ale nie pomogło :confused:

(Pawel Ryglicki) #4

Karta kręcona jak tak ustaw standardowe ustawienia

Wgraj najnowsze sterowniki

Sprawdź temperatury

(karllodprogramy) #5

a i sprawdź jakimś programem do testowania karty graficznej

(Axel 14) #6

A więc tak :

Czy karta graficzna była kręcona to nie wiem, bo jestem jej drugim właścicielem. Ja jej nie kręciłem lecz nie wiem czy pierwszy właściciel tego nie robił.

Najnowsze sterowniki nie pomogły.

Temperatury mam takie :

tempoch.th.jpg

A w jakim programie mam to zrobić ? mówię o teście

P.S Sprawdziłem czy podczas oglądania filmu coś się dzieję, ale wszystko jest w porządku :wink:

(Kryha1311) #7

grafika i procek: temperatury w stanie krytycznym...

sprawdź te temperatury jeszcze Everestem bo może SpeedFan źle je pokazał.

(Axel 14) #8

A więc tak to wygląda :

tempk.th.jpg

Nie wiem czy to ważne, ale wszystko prócz gry World of Warcraft działa mi poprawnie. Tzn. nie wiem jak inne gry bo żadnej w tym momencie nie mam

(Licence) #9

Czy wiatrak na karcie graficznej działa? Bo jeśli ostatni screen został zrobiony podczas normalnej pracy na kompie a nie grze w WoW, to wygląda na to, że wiatrak nie działa.

(Axel 14) #10

Mam dwa wiatraki, i obydwa działają

A i screen był zrobiony podczas spoczynku

(Caman131) #11

Ja miałem tak na swojej karcie. Identyczne kreski mi wyskakiwały, różne stery nie pomagały mi, dopiero po formacie się naprawiło. Miałem tak w wowie i innych choć troszkę wymagających grach.

(Axel 14) #12

Dobra, powiedzmy że format załatwił by te kreski, ale nadal pozostaje problem temperatury ... :confused:

(Licence) #13

No właśnie i tu jest problem bo dobre chłodzenie może więcej kosztować niż karta i czy jest sens.

(Axel 14) #14

Caman Zrobiłem tak jak napisałeś, czyli zrobiłem format ( tak dla pewności ). No ale nic to nie dało. Czyli co powinienem ostatecznie zrobić ? Kupić nową kartę graficzną ?? czy coś innego :confused: Bo już sam nie wiem :frowning:

Jeśli mam kupić nową kartę graficzną to jaką ? Mój fundusz jest strasznie mały (100-150 zł). Karta oczywiście PCI

P.S W sumie, to trochę dziwne bo cały czas działam na tym komputerze, nawet gram w tego wow'a i nic prócz tych kresek się nie dzieje. Czyli tj. komputer jest sprawny. Temperatura GPU czasem mi podskoczy do około 125 stopni ( wg. Speedfana ) ale wydaję mi się że chyba strasznie się ten program myli. Dotykałem karty graficznej, jest gorąca, ale nie parzy. Więc tu może o coś innego chodzi ?

(Licence) #15

a mógłbyś ją wyjąć i zanieść do kumpla, żeby sprawdzić czy u niego też tak się grzeje?

(Adio741) #16

być może pasta termoprzewodząca straciła już swoje właściwości. Zdejmij radiator, wyczyść dokładnie ze starej pasty i nałóż nową

(Axel 14) #17

No właśnie będę musiał spróbować z tą pastą bo karta ma już klika lat.

P.S Po zmianie pasty, temperatura o wiele spadła, mam w spoczynku zazwyczaj mniej niż 60 stopni a podczas gry 70 stopni - nie mam już tych kresek. Więc myślę że wszystko jest ok :slight_smile: ale i tak będę musiał zmienić zaniedługo kartę graficzną bo ta jest za głośna ... Dzięki za pomoc i Pozdrawiam :wink: