K-Lite Codec Pack

Nie znalazłem nigdzie podobnego problemu więc go tutaj napiszę. Postaram się opisać go szczegółowo:

Mam Windows 98SE. Zainstalowałem sobie K-Lite Codec Pack 267f. Jest w nim zawarty program mpc (Media Player Classic). Odtwarzacz ten jest dobry - odpala mi praktycznie wszystkie filmy, z którymi nie radzi sobie wiele odtwarzaczy na moim komputerze takich jak RealPlayer, ALLplayer, BSplayer etc. Nie byłoby żadnego problemu, ale od pewnego czasu zawsze po obejrzeniu filmu gdy wyłączam mpc wyskakuje mi error Explorera. Klikam zamknij i komputer się ‘zawiesza’. Dawałem na te forum logi hijackthis do sprawdzenia - czyste, przeinstalowywałem Pack`a, czyściłem rejestr, instalowałem inne wersje (262f, 249f, K-Lite Mega Codec Pack 138). To nic nie pomogło. Nadal mpc odtwarza mi filmy, a inne odtwarzacza na moim komputerze albo nie odpalają w ogóle, albo odpalają bez dźwięku. Mpc nadal po wyłączeniu zawiesza kompa :P.

Nie mam pojęcia po której stronie leży problem i jak sobie z nim poradzić. Jeżeli macie jakieś pomysły sugestie czy coś takiego to mówcie ;). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :D.

Sprawdz kompa antywirusem.

Włącz Allplayera “wejdz” w jego ustawienia,tam jest funkcja Formaty Plików->zaznacz tylko pliki VIDEO->powiąż z programem Allplayer->zapisz zmiany i kliknij OK. 8)

Od tego momentu Allplayer będzie domyślnym odtwarzaczem plików Video

Pozdro :wink:

najnowsza wersja K-Lite Mega Codec Pack ma oznaczenie 1.49

http://www.codecguide.com/

No ale ALLplayer nie odpala mi wszystkich filmów. A mpc nie jest moim domyślnym odtwarzaczem filmów… I wątpie, żeby najnowszy codec działał skoro nie działają starsze :?.

odinstaluj ten program i zainstaluj sobie bestplayera+najnowsze kodeki. wszystko będzie dobze chodzić. Możesz zaprosić dziewczyne na jakiś film:D ale włącz wtedy kamerke pooglądamy sobie:D

Wiesz, nie byłbym pewien, że wszystko będzie chodzić. Zresztą tu nie chodzi o to, żeby wszystko chodziło, tylko żeby mpc chodził prawidłowo - bo skoro mam jakieś błędy chcem się ich pozbyć, a nie iść po najmniejszej linii oporu i zmienić kodeki i odtwarzacza. :wink: