K3b - kasowanie DVD+RW


(nietsnie1945) #1

Witam, mam problem z kasowaniem płyt DVD wielokrotnego zapisu w k3b. Program nie ma opcji kasowania płyty, jedynie formatowania. Czy trzeba zainstalować jakąś wtyczkę? Jak wyczyścić DVDRW przez konsolę?


(Soren) #2

formatowanie dvd to właśnie jej kasowanie ...


(Dobreprogramy Auto) #3

Zainteresuj się programem TkDVD

Także kiedyś mialem ten sam problem....

Nie wiem jaką masz dystrybuje ale w Gentoo GNU+Linux program TkDVD jest w portage.


(nietsnie1945) #4

Mam Mandrive 2007, jak używam polecenia formatuj to wyświetla się komunikat, że formatowanie zostanie dokończone w tle podczas nagrywania a potem nie da się już zamontować takiej płyty.


(Dobreprogramy Auto) #5

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/ ... h.rpm.html

Pobierz ten program (TkDVD) i zainstaluj.

Chyba że masz ten program w repozytorium...

w k3b także nie wiem jak wyczyścić DVD-RW


(Adrian Nawrocki) #6

Nie wiem czy wiesz, ale jest też nero Linux 3.0.0. Niestety płatny.


(moongoose) #7

Tylko, że Nero 3.0 pod Linuksa nadaje sie tylko do kasowania płyt wielokrotnego zapisu - twórcy tego progsa muszą jeszcze sporo popracować aby był taki jak jego odpowiednik pod Windowsa - nie chodzi mi o te dodatkowe bajery, ale o niezawodną pracę.

Testowałem wersję 3.0 pod Debianem i mam niestety niezbyt dobrą opinię.

Pozdrawiam


(Michal) #8

nietsnie1945 : A czym się różni kasowanie od formatowania? Sprawdziłem, zarówno K3B, jak i na przykład GnomeBaker czy Brasero mają funkcje do kasowania/formatowania płyt DVD-/+RW.


(nietsnie1945) #9

Gdy chcę formatować płytę wyświetla się komunikat że nie musi być ona formatowana wystarczy że zostanie (cytat) "zmazana". Po wymuszeniu formatowania jest komunikat, że zostanie dokończone w czasie nagrywania, jednak nie da się potem na taką płytę nic nagrać, gdyż podczas jej montowania występuje błąd (nieznany format, montowanie nie powiodło się, coś w tym stylu).