K3b - kasowanie DVD+RW

Witam, mam problem z kasowaniem płyt DVD wielokrotnego zapisu w k3b. Program nie ma opcji kasowania płyty, jedynie formatowania. Czy trzeba zainstalować jakąś wtyczkę? Jak wyczyścić DVDRW przez konsolę?

formatowanie dvd to właśnie jej kasowanie …

Zainteresuj się programem TkDVD

Także kiedyś mialem ten sam problem…

Nie wiem jaką masz dystrybuje ale w Gentoo GNU+Linux program TkDVD jest w portage.

Mam Mandrive 2007, jak używam polecenia formatuj to wyświetla się komunikat, że formatowanie zostanie dokończone w tle podczas nagrywania a potem nie da się już zamontować takiej płyty.

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/ … h.rpm.html

Pobierz ten program (TkDVD) i zainstaluj.

Chyba że masz ten program w repozytorium…

w k3b także nie wiem jak wyczyścić DVD-RW

Nie wiem czy wiesz, ale jest też nero Linux 3.0.0. Niestety płatny.

Tylko, że Nero 3.0 pod Linuksa nadaje sie tylko do kasowania płyt wielokrotnego zapisu - twórcy tego progsa muszą jeszcze sporo popracować aby był taki jak jego odpowiednik pod Windowsa - nie chodzi mi o te dodatkowe bajery, ale o niezawodną pracę.

Testowałem wersję 3.0 pod Debianem i mam niestety niezbyt dobrą opinię.

Pozdrawiam

nietsnie1945 : A czym się różni kasowanie od formatowania? Sprawdziłem, zarówno K3B, jak i na przykład GnomeBaker czy Brasero mają funkcje do kasowania/formatowania płyt DVD-/+RW.

Gdy chcę formatować płytę wyświetla się komunikat że nie musi być ona formatowana wystarczy że zostanie (cytat) “zmazana”. Po wymuszeniu formatowania jest komunikat, że zostanie dokończone w czasie nagrywania, jednak nie da się potem na taką płytę nic nagrać, gdyż podczas jej montowania występuje błąd (nieznany format, montowanie nie powiodło się, coś w tym stylu).