K750i vs w810i

wszelkie za i przeciw beda mile widziane -chyle sie do 810i bo jakos wyglad i polifonia bardziej przypadla mi do gustu ale czemu nie zapytac znawcow tematu i osob ktore takowe telefony uzytkuja

z gory wielkie podziekowania za pomoc

Hmmm. Telefony prawie identyczne. Różnica jak to bywa w wyglądzie. Dużo funkcji i bajerków takich samych: aparat 2MPx, identyczny wyświetlacz, waga, czas rozmów, identyczna bateria, ten sam slot na karty etc. Różnica jest taka, że W810i jest bardziej przeznaczony do słuchania muzy (ale co za problem w K750i zmieniamy softa lub przynajmniej motyw na jakiś walkman :slight_smile: , podpinamy słuchaweczki, odtwarzacz i słuchamy muzy). W810i ma dosłownie kilka funkcji dodatkowych, które można zliczyć na palcach jednej ręki :slight_smile: EDGE, Przelicznik walut, tryb pracy w samolocie, czytnik RSS. K750i ma o 14MB więcej pamięci wbudowanej niż W810i i większy (teoretycznie :smiley: ) czas czuwania, który wynosi do 400h.

hehe-czas czowania-pojecie wzgledne;)zalezy co sie robi w fonie

co mi przychodzi na mysl , daja mi do w810 512’tke a w k750 tylko 64 to po pierwsze, ze zmiana sofciku na razie nie bede eksperymentowal bo sam nie am kabla do tego a po drugie nie mam ochoty inwestowac w niego wiec dalej powiedzmy ze obstawiam w810

obawiam sie tylko ze obiektyw moze w wiekiem sie porysowac(brak ochronnej obudowy w stosunku do 750tki)

i jesio jedno jak czytam fora to cosik w810 sielubi zawieszac i jakies jaja czasem wyskakuja-czyzby jeszcze nei dopracowany model?

W810i ma lepszego zooma i jest droższy ale to wiadomo jest ciut lepszy i nowszy

karte 512MB można znaleść na allegro za mniej niż 40zł. (mi się udało =33zł) Przy normalnym uzytkowaniu no i oczywiście jakimś tam minimalnym dbaniu o telefon obiektyw nie powinien się porysować, chyba, że masz telefon powiedzmy w kieszeni z drobnymi i kluczami :slight_smile: Nie wiem czy się w810i zawiesza, nie uzytkowałem go przez dłuższy czas, miałem go wręce przez kilkanaście minut :slight_smile: i nie zdążył się zawiesić

Witam , tak to są bardzo podobne telefony , można powiedzieć , że to ten sam model w innej obudowie , jest jednak małe ale , bardzo ważne ale , to wyświetlacz pomimo tych samych parametrów w 810 o wiele jaśniejszy /80% w 810 i tak jaśniejszy niż 100 % w 750/, brak joysticka , a te lubią się psuć . Co do braku zasłony obiektywu w 810 to powiem tyle mam swego rok noszę bez futerału w kieszeniach spodni , kurtki i jak na razie nic się nie stało . Bierz w ciemno 810

kilkanacie minut:Dja pewnie bede go miec dluzej tak jak poprzedniego t630 ktory juz zrobil swoje przez ost 2 lata

kwestia kosztow to w tej samiej cenie wiec chyba zostane przy 810 tylko musze poczekac do srody bo dzisiejsze juz poszly;)

pozdro i dzieki za rady

Witam ja mam K750i po lekkim tuningu soft od W800i lepsze sterowniki aparatu i audio teraz zagłusza w810 i nie zamieniłbym go na zaden inny. :mrgreen:

Za taką cene co kosztuje w810i można kupić o wiele lepszy telefon :slight_smile: jakąś nokie z symbianem … n70 np… music edition !!

Jeśli chodzi o porównanie k k750i a w810i … moim zdaniem różnica jest kolosalna … Zauważcie ze w810i ma EDGE !!

Jakosc dzwieku i aparatu jest taka sama! Wystarczy wgrac tylko sterownik od W810 (audio i foto) do D/K750, W800 i jakosc zdjec i muzy bedzie taka sama…

Ale i tak w810 sie różni (jak dla mnie) bardzo . :slight_smile:

W810 to bardzo dobry muzyczny telefon tylko ze troche drogi… lepiej dolozyc troche kasy i kupic W850, W900 (jesli chodzi o muzyczny telefon) albo Nokie N73.

@djrupin

  1. Co do EDGE, to w W810i jest Class 10, 236.8 kbps. (czyli do 29.6 KB/sec.)

  2. Różnica między W a K jeśli chodzi o muzykę sprowadza się do opcji MegaBass. Jednak właściwe wyregulowanie equalizera w K750i niweluje w znacznym stopniu tą różnicę.

  3. Jeśli NOKIA to prędzej N73. N70 chodzi niestety dość mułowato, potrafi się wieszać. Ponadto ma czasami problem z płynnym odtwarzaniem wideo. Żaden SE ani NOKIA N73 takich problemów nie ma.

SE D/K750 na 100% MA MegaBass! W800 ma tylko bardziej zaawansowany odtwarzacz (sortowanie, playlisty itd).

Tak, to prawda co napisał bigkoras. Mój błąd. Przepraszam i dziękuję @bigkoras za sprostowanie. To nowsze serie K nie mają tej funkcji.

Pozdrawiam.