Kabel czy wlan?

(Tompot) #1

Czy nie wie ktoś z własnego doświadczenia czy jest duża różnica na transferze pomiędzy sygnałem przesyłanym kabelkiem (RJ-45) a siecią bezprzewodową? W moim przypadku trzeba ominąć ścianę (25 cm, beton) albo drzwi. Czy opłaca mi się kombinować z przewodami czy przy takich przeszkodach spokojnie mogę zastosować wlan? :?

Tak na koniec dodam, że chodzi mi o sygnał z ADSL, ale to chyba nie ma znaczenia.

(Suck) #2

jeśli chodzi o korzystanie z internetu u mnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy WLAN a połączeniem kablowym, nie ważne, w którym miejscu mieszkania WiFi ciągnie pełną parą

(Tompot) #3

A korzystasz z jakichś anten? U mnie prawdopodobnie router nadawałby z parteru a komp byłby na górze - myślisz, że obyłoby się bez żadnych dodatkowych sprzętów do wzmacniania sygnału? Podejrzewam, że dużo zależy od routera (firma itp.)

(Jacek1) #4

Witam

Jeżeli chodzi o domowy lan polecałbym kabel, jeżeli tylko o internet na kompach to wystarcza wlan.

U mnie kopiowanie plików po wlan z kompa na komp max 11Mb( siła sygnału bdb., AP typu WAP-4000, karta w laptopie DWL-G630 ustawiona na 54 Mb , stacjonarny- karta sieciowa) a po kablach do 80Mb, jednak do internetu 1Mb wystarcza mi Wlan

(Tompot) #5

Mnie najbardziej interesuje jak jest z jakością sygnału przy wlan jeżeli po drodze są jedna czy dwie ściany. Czy nie będę miał problemów z mocą sygnału?

(Jacek1) #6

Jeżeli chodzi o moc sygnału to w moim przypadku trzy ściany (2x24cm gazobeton ,1x 12cm ceramika ,odległość od AP ok 8m, karta w lamtopie pcmcia bez zewnętrznej anteny , AP z oryginalną małą antenką dokręcaną) mam moc sygnału przeważnie niską, mało kiedy dobrą (karta zmniejsza sobie prędkośc maksymalną nawet do 5.5 Mb), ale gdyby zastosować kartę z zewnętrzną anteną byłoby pewnie lepiej, w tym samym pomieszczeniu co AP i drugi komputer siła sygnału bdb

(Suck) #7

ja mam linksysa wrt54gc , który posiada zewnętrzną antenę i przy zamkniętych drzwiach od pokoju na drugim końcu mieszkania w zamkniętej łazience mam albo sygnał idealny albo bardzo dobry