Kabel DVI (18 pinowy + 1) a DVI (24 pinowy + 1)

Witam, to mój pierwszy temat, więc jeżeli nie ten dział, proszę o przeniesienie.

Mój problem polega na tym, że do nowego komputera został podłączony kabel DVI ten z 18 pinami+1 i monitor normalnie odbiera sygnał (komputer jak i monitor posiadają gniazda 24pin+1). Został zakupiony nowy kabel 24pin+1. Po podłączeniu ukazuje się logo Windows, ale po przejściu do ekranu logowania ekran jest czarny, nie pokazuje się kursor ani nic innego.
Proszę o pomoc. Czy to wina kabla? Czy raczej czegoś innego? System to Windows 10 Pro.

Hej,

Skoro na jednym kablu działa, a na drugim nie, to z pewnością jest to wina kabla. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

No dobrze, tylko dziwi mnie to, że pojawia się logo windows i wszystkie znaki przy włączaniu komputera, a przy ekranie logowania ekran robi się czarny i nic, stoi w miejscu.

dvid

Który działa a który nie ?

Gniazdo do monitora i w komputerze mam DVI-D dual link, i ten kabel nie działa, działa DVI-D single link

Trzy najczęstsze opcje…

  1. kabel uszkodzony
  2. monek nie wyrabia z taką ilością danych - czyt. gniazdo dual zamontowane “na wyrost”, a rzeczywista obsługa jedynie trybu single.
  3. 1+2
1 polubienie

Właśnie, możliwe że to monitor. Jest starszego typu, a karta jest z tych nowszych. Dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

1 polubienie

A jak to karta ?
Może GeForce serii 10 (np. 1050)

A jak z ustawieniami dwóch monitorów ?
Wszystkie opcje sprawdzałeś ?

GeForce 1050 Ti, mam tylko jeden monitor z tym wejściem, specjalnie kupiłem, bo ogólnie cały sprzęt był trochę starszy.

Tutaj pisałem w podobnej sprawie

Hej,

A jak wygląda sprawa wyświetlania obrazu w trybie awaryjnym systemu?

Pozdrawiam,
Dimatheus