Kabel ethernet a netiaspot


(Maxfiren) #1

cześć, posiadam router netiaspot i potrzebuje dłuższego kabla Ethernet i tutaj pojawia się zasadnicze pytanie - czy każdy dowolny kabel zakupiony z allegro pod nazwą “Ethernet” będzie pasował pod netia spot? A może ktoś mi zapoda namiary na szczegółowy typ właściwego kabelka?

Dodatkowo mam pytanie co do zasilacza 230 V, także do netiaspotu ( dłuższy ).

Znalazłem kilka aukcji, kabel ethernet http://allegro.pl/kabel-sieciowy-lan-et … 24131.html (wyjście rj45?), czy to będzie dobre?

Co do zasilacza 230 V, znalazłem aukcje: http://allegro.pl/sprzet-sieciowy-zasilacze-63049 (spora ilość routerów to 12 V impulsowych), ktory typ bedzie odpowiadal?

Pozdrawiam


(pysiu) #2

ten kabel będzie pasował :slight_smile: a co do zasilacza musisz poza napięciem dodatkowo sugerować się amperami żeby nie miał mniej niż oryginalny :slight_smile:


(Maxfiren) #3

Kabel pasuje, jednak teraz mam dylemat z zasilaczem, aktualny z tego co wynika na etykiecie jest o poborze mocy 100-240 V - 0,6 A, natomiast mocy oddanej ma

5,0 V 2500 mpa, po czym nie mogę znaleźć tego typu zasilacza…


(pysiu) #4

http://allegro.pl/listing.php/search?st … ory=0&sg=0

zasilacze 5V 2,5A (2500mA) tyle że wtyk może być grubszy lub cieńszy ale zawsze można dolutować stary :slight_smile:


(Maxfiren) #5

Długość kabli tego typu zasilaczy to przeważnie 1,8 M (nic to nie zmieni), a więc pozostało mi samemu przerobić ten kabel :slight_smile:

Myślę że dołożenie kabelków i mniej więcej typowe zlutowanie odniesie oczekiwany efekt


(pysiu) #6

Będzie to najlepszym rozwiązaniem bo w końcu są to tylko dwa kabelki :slight_smile: