Kabel HDMI można korzystać do przesyłu samego dźwięku?

Witam mam problem, a mianowicie kupiłem kino domowe panasonica sa pt850, i chciałbym je wykorzystać jako głośniki do laptopa (samsung rf511).

używałem zwykłej przejściówki na jacka ale dźwięk jest slaby i kable szybko się niszczą, tak wiec kupiłem kabel hdmi z tym ze laptop mi w ogóle tego kabla po podłączeniu nie wykrywa;/ Ma ktoś pomysł co mógłbym zrobić? Można w ogóle kablem hdmi przesyłać sam dźwięk ??

Kabel HDMI podłącz pod TV , a do TV podłącz kino domowe :wink:

I ustaw w ustawieniach karty graficznej aby wyświetlało obraz tylko na laptopie.

Ale tak czy inaczej dźwięk nie będzie aż taki dobry.

Lepszym rozwiązaniem by było dokupienie karty dźwiękowej pod usb

Ile masz kabli do podłączenia?

W pokoju mam samo kino, ono dziala przez aux-a[jackiem], ten kabel mi sie zepsuł zaczelo przerwyac strasznie wiec kupilem hdmi z mysla ze bedzie mi dluzej sluzyl. stad wiec pytanie czy jest opcja aby podpiac samo kino do lapka w lapku i w kinie sa wejscia hdmi

grinnder ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

wie ktoś coś na ten temat?

Wydaje mi się, że Twój zestaw ma WYJŚCIE HDMI (czyli audio-video do TV, monitora, projektora)). Oczywiście mogę się mylić, ale nie sądzę. Tak że Twój plan nie wypali. Pozostaje zwykłe wejście analogowe lub optyczne (jeśli laptop ma wyjście mini Toslink, tak to chyba się nazywa).