Kabel HDMI - różnice pomiędzy tym za 20zł, a 60zł

(Shaken) #1

Witam,

czym różnią się kable HDMI,

jeżeli jeden kosztuje 20zł a inny 60zl (tej samej długości)?

Prosiłbym o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

(Groldominika) #2

Przede wszystkim droższy kabel HDMI może być ekranowany co eliminuje zakłócenia innych urządzeń elektrycznych w pobliżu. Może być także wykonany z lepszych materiałów a sama zaś końcówka pozłacana. Rożnica także może być w jakości przesyłanego sygnału ale tutaj uwaga nie każdy zwykły użytkownik może dostrzec różnice dla tego też nie warto dla zwykłego usera wydawać więcej pieniędzy za kabel HDMI. Często też drogie kable HDMI to tylko zabieg marketingowy dla tego trzeba się mieć na baczności.

(Shaken) #3

Zastosowanie kabla : konsola Xbox 360.

Warto przepłacać za kabel 60zł? Dodam, że będę jakieś 2-3m od telewizora.

(Groldominika) #4

To już od Ciebie zależy ja za HDMI dałam 32 zł z pozłacanymi końcówkami o długości 2m i jestem zadowolona. Przesyłam nim sygnał z laptopa na LCD 23" i oglądam filmy w jakości 1080p w przyszłości planuję podpiąć nim Playstation 3.

(Chojinka) #5

a jaki masz tv?

jak mniejszy niż 32" i nie ma full hd to kup sobie najtańszy.

(Shaken) #6

Telewizor Samsung FullHD 32"

(neo10) #7

Jak chcesz tani i dobry kabel polecam ten: http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-fullh ... 78059.html

To hurtownia z której na ogół kupuje kable hdmi i bez problemu działają z komputerami z ps3 i xboxem w idealnej jakości obrazu i dzwięku ;]

(Spectatorx) #8

Nawet poniżej 20zł można kupić pozłacane kabelki hdmi gembirda. Różnica pomiędzy kablami za 20, a za 200zł:

1. nie jest widoczna dla większości użytkowników

2. jest bardzo zależna od pozostałych elementów tak samo sprzętowych jak i programowych

3. zależna także od źródłowego materiału który ma być przesyłany tym kablem