Kabel LAN, czy umożliwi przerzucenie danych na drugi dysk?

SIema :lol:

Czy jak podłącze kabel LAN do dwóch komputerów to czy będę mógł skopiować pliki z jednego na drugi? :smiley:

Czy jest to nie możliwe? :slight_smile:

Dziękuję za pomoc :razz:

JEST MOŻLIWE ALE WTEDY RĘCZNIE MUSISZ USTAWIĆ ADRESY IP TYCH KOMPUTERÓW

Witam.

Po pierwsze musisz użyć kabla krosowanego, gdzie obie wtyczki zarobione są w standardzie A i B. Po drugie ręcznie musisz ustawić adresy IP dla tych komputerów. Po trzecie na komputerze z którego chcesz pobrać dane, musisz je udostępnić i ustawić uprawnienia.

Najłatwiej dostać się do danych wpisując w polu adresu exploratora windows np: \192.168.1.2\

W ten sposób dostaniesz okno z wszystkimi udostępnionymi lokalizacjami na komputerze z danymi które chce pozyskać.

Ten opis dotyczy sytuacji, gdy łączymy dwa komputery bezpośrednio z pominięciem routera.

Pozdrawiam.

Hah. :smiley: dzięki :wink:

Ale czy mógł byś Mi to wytłumaczyć wszystko krok po kroku? :slight_smile:

A, no i ile będzie kosztował taki kabel, tyle co zwykły? :slight_smile:

Jeśli masz karty sieciowe z funkcją Auto MDI-MDIX, to możesz użyć dowolnego kabla sieciowego, karta rozpozna tym kabla i się do niego dostosuje, jeśli nie masz takich kart, będziesz musiał jednak użyć kabla z przeplotem (krosowany), kabel ten nie powinien być droższy od prostego, one różnia się tylko tym, że kabel z przeplotem ma różne ułożenie pinów na obu końcach kabla, a kabel prosty ma takie same ułożenie pinów na obu końcach kabla.

Pozdrawiam!

No dzięki ale wyjaśni Mi to ktoś jak to się robi? :slight_smile:

Jak mam przesłać te dane?

Ja w win7 łącze kablem laptopa z vistą i wszystko przebiega automatycznie tylko musisz mieć włączone udostępnianie plików i drukarek

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania

Dom lub praca

WŁĄCZ :odnajdowanie sieci

udostępnianie plików i drukarek

Włącz udostępnianie aby dowolna osoba z dostępem do sieci …blabala bla mogła odczytywać i zapisywać w folderach publicznych

Wyłąćz udostępnianie chronione hsłem

Tutaj masz demonstrację, jak to wszystko zrobić http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Pozdrawiam!

OK :smiley:

Dziękuję wszystkim :smiley: