Kabel Lan - Pozwijany?


(system) #1

Czy kabel lan ( ten szary, skrętka chyba [skręca sie kabelki w nim] ) może być pozwijany ? Bo gdieś słyszałem że nie....Tzn. Mialem dużo kabla dosyć to go pozwijałem i związałem. Pozwijałem w 2 'koluszka' - chyba wiecie o co chodzi ?


(Dnpln) #2

żart??

skrętka ... nie ma nic do rzeczy jak jest pozwijany.

Byleby nie był za długi ale wątpię, że az taki jest Ci potrzebny.

Także nie robi problemu.


(M Zganiacz) #3

Możesz go zwijać ale staraj się nie zaginać. Zdarzają się przypadki że kabelki wewnątrz pękały (przerywały się) no i kabel nie działał.


(Bolo92) #4

Mój nieekranowy miał takie zagnięcie ale działa ;]

Zwinięcie to nic, żebyś go zabardzo w drzwiach np. nie miażdżył bo jak kolega wyżej napisał kabelek Ci pęknie od przesyłu danych i już po.


(system) #5

Hm, Bo kabel idzie od routera z jedneg o pokoju przez sciane do 2giego ( mojego ) z tym że komputer był kiedyś dalej...I mam gdzieniegdzie na kablu takie biale kreski jakby. ?


(Bolo92) #6

A nie chodzi ? Nie wiem, mój miał niezłe przeżycia i chodzi i też tam białe(tak samo jak mocno plastik zginasz to jakby biały się robi). To tak może kabel ale to jak nie widzisz to może nie poszedł albo w środku padł kabelek bo to tylko obudowa a w środku masz 6 czy 8 żyłek małych z czego bodajże 3 nie są używane do transmisji danych.


(system) #7

Ah, to może plastik. A nt chodzi słąbo ale to radio i chcialem sprawzdci czy nnormalne czy dlatego ze kabel sie zwalilił. eot