Kabel laptop-telewizor

(rafal83) #1

Witam

Chaciałbym kupić sobie kabel do połączenia telewizora i laptopa, żeby oglądać filmy na telewizorze bo nie mam odtwarzacza, ale nie wiem jak ten kabel ma wyglądać, Telewizor jest nowy LCD 37'' więc pewnie ma stanrdowe wyjścia które są do tego potrzebne, laptop Asus 2FJE. Mógłby mi ktoś wskazać jaki to będzie kabel na allegro?

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy braz jaki uzyskam na telewizorze zależy od tego jaką mam karte graficzną na laptopie? Jaki parametr mojego laptopa będzie dotyczył bezpośdrenio za obraz na telewizorze?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

pozdrawiam

(Icearas) #2

Napisz jeszcze jaki masz TV konkretnie model itd :slight_smile: I wtedy się zobaczy jak najlepiej podłączyć laptopa do niego :slight_smile: I dobrze napisałeś nazwę laptopa? Bo na googlach nic mi nie znajduję z taką nazwą.

(janki111) #3

Czy Twój laptop posiada hdmi? Jeśli tak, to myślę, ze możesz się podpiąć, bo telewizor tez powinien posiadać hdmi :slight_smile:

(rafal83) #4

telwizor będzie miał wyjścia HDMI a laptop ma DVI i takie do monitora to chyba VGA.. a obraz na telwizorze będzie obciążał mój laptop, to będzie zależało od laptopa jaki będzie obraz??

dziex

To kup sobie kabelek DVI-HDMI (z jednej strony wtyczka DVI, z drugiej HDMI), ewentualnie przejściówkę DVI-HDMI i kabel HDMI. Możesz tez podłączyć to poprzez D-SUBa (pewnie TV ma takie wejście), ale uzyskasz wtedy trochę gorszy obraz niż przy tym pierwszym rozwiązaniu, chociaż nie wiem czy będzie to miało znaczenie przy filmach, które jak podejrzewam w rozdzielczości fullHD nie będą.