Kabel Mini DisplayPort->DisplayPort - jaka rozdzielczość


(Cahir09) #1

Witam,

przed kilkoma godzinami zamówiłem monitor Dell U2412M. Posiada on porty VGA, DVI oraz DisplayPort. Do komputera stacjonarnego będę mógł go podłączyć za pomocą dołączonego kabla DVI. Jednak przed chwilą zorientowałem się, że nie mam żadnej przejściówki do niedawno kupionego MacBooka Air. Po kupnie monitora nieco się spłukałem i na kabel mogę wydać do ok. 60zł, więc jakiekolwiek oryginalne przejściówki Apple odpadają. Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno bezpośredniego kabla MiniDisplay Port -> DisplayPort. Znalazłem kilka aukcji lecz mam obawy, czy nie wyrzucę tych pieniędzy w błoto. Monitor ma rozdzielczość 1920x1200 a w opisach większości kabli czy przejsciówek jest napisane, że obsługują rozdzielczości 1920x1080.

Przykład:

http://allegro.pl/kabel-mini-displayport-do-displayport-3m-adapter-i3348020249.html

W innych nie ma w ogóle informacji o rozdzielczości:

http://allegro.pl/assmann-kabel-displayport-mini-dp-dp-m-m-1m-i3376762708.html

Jak sądzicie, czy te kable (bardziej zależałoby mi ta tym 3-metrowym) będą działać z tym monitorem i Macbookiem Air 2013 13"?


(falcon89) #2

(Cahir09) #3

Powinno więc działać, ale czy znalezione przeze mnie kable nie są jakimiś podróbkami, które mogą być “upośledzone”?


(Walkiria 84) #4

dp to złącze cyfrowe, więc jeśli kabel nie będzie fizycznie uszkodzony (przebicie ‘żyły’) to powinien działać bez problemu, bo albo działa albo nie działa


(Cahir09) #5

Witam,

monitor oraz kabel doszły i wszystko działa jak należy :smiley: . Jeśli ktoś ma wątpliwości to śmiało może kupować tanie zamienniki i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.