Kabel nagrywarki nie wejdzie do mobo

Witam, mam mały problem. Moja nagrywarka ma kabal HDD (w każdym razie tak pisze na kablu), a płyta główna nigdzie nie ma takiego wejścia, czyli nie mogę podłączyć nagrywarki do płyty głównej. Bardzo proszę o szybką pomoc.

Płyta główna: Gigabyte 880GM-USB3

Nagrywarka: PHILIPS SPD2414T ATA Device

Kup sobie dwukierunkowy adapter i po sprawie:

http://allegro.pl/przejsciowka-ide-sata … 15415.html

Bardzo bym prosił o opinię innych użytkowników, bo nie mam pewności czy wszystko będzie ze sobą kompatybilne.

Przejściówka z chin za 8 zeta. Nie podpiął bym tego do kompa, a już na bank nie zostawił bym tak podłączonego sprzętu ani na chwile bez nadzoru. Najlepsze wyjście - sprzedać tą nagrywarkę, i kupić nagrywarkę SATA

Proszę o jeszcze trochę opinii na ten temat, ponieważ muszę się upewnić czy naprawdę nie warto kupować tego adaptera :wink:

Hej,

Faktycznie nie ryzykowałbym ze sprzętem za 7 PLN. Oczywiście można trafić na rewelacyjną sztukę, która będzie działać latami, ale można też trafić felerną, przez którą kontroler na płycie pójdzie i konieczna będzie wymiana płyty. Najlepiej faktycznie sprzedaż nagrywarkę i kupić nową na SATA. Ewentualnie zostaje kontroler PCI-ATA bądź PCI-E-ATA.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To był przykład pierwszy z brzegu (ktoś mu kazał za tyle brać ? Są też za 20zł, i co z tego, skoro niczym się nie różnią) co musiałby kupić aby najmniejszym kosztem uruchomić nagrywarę na nowej mobo, ale rozumiem myślenie boli. Zresztą, tego typu urządzenia nie są więcej warte.

Acha, i co nie jest z chin ? litości…

Faktycznie, lepiej polecać coś w cenie nowej nagrywarki, ręce opadają oO

“Oczywiście można trafić na rewelacyjną sztukę, która będzie działać latami, ale można też trafić felerną”

Tak może być z każdym sprzętem dostępnym na rynku, i nie ważne czy kosztuje 7zł czy 10k

Mój tekst o chinach to skrót myślowy - chodzi mi o niemarkowy złom sprzedawany za parę złotych na allegro. Nie wiem jak ty, ale ja na przykład nie podpiął bym dysku do obudowy za 20 złotych z allegro, a hub usb za 1,27 pln nawet by się do mojego sprzętu nie zbliżył. Oczywiście, jeśli chcesz to możesz wierzyć, ze taki sprzęt bez marki nie rożni się jakością od produktów uznanych producentów, wolna wola, życzę Ci tylko, aby straty były niewielkie :wink:

Nie musisz mi niczego życzyć, tak się składa, że swego czasu używałem takie adaptery za grosze i jakoś problemów z nimi nie było.

Aha, jeszcze jedno, znajdź mi te adaptery od uznanych producentów :wink:

Pierwszy z brzegu wynik z googla http://www.komputronik.pl/product/61326 … ilink.html

Nie wiem, co chcesz udowodnić pisząc ze używałeś tych adapterów i wszystko działa. Ja, jak już pisałem, nie ryzykowałbym sprzętu podpinając badziewie.

No rzeczywiście, uznany producent ](*,)

“Nie wiem, co chcesz udowodnić pisząc ze używałeś tych adapterów i wszystko działa. Ja, jak już pisałem, nie ryzykowałbym sprzętu podpinając badziewie.”

W takim razie po co się wypowiadasz na temat urządzeń, z którymi nie miałeś nigdy nic wspólnego. Jak masz uprzedzenia to już nie mój problem.

Logilink, firma która osobiście kojarzę od co najmniej kilkunastu lat. Fakt, firma-krzak, która nazwę zmienia w zależności od pogody…

To ze nie miałem stycznosci akurat z tymi adapterami, nie znaczy ze nie mogę sie domyślać co to za badziewie. Na logikę biorąc, jakie są koszty produkcji, jeśli detalista może to sprzedać za 7 złotych? I na czym producent zaoszczędził?

Proponuje przyjrzeć się pcb takiemu urządzeniu za 7zł i 35.

Z mojej strony EOT.

Hej,

Nie do końca. To podałem jedynie jako ewentualność, jeśli już ktoś się uprze. Przy obecnej cenie nagrywarek nie warto się bawić w dodatkowe przejściówki - nagrywarkę z interfejsem SATA można kupić za jakieś 60 - 70 PLN. :slight_smile:

Tu akurat się zgadzam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus