Kabel PC do TV - oglądanie filmów

Witam. Wiem że można oglądać filmy np. przez jakiś kabel z laptopa do telewizora. Mam dwa laptopy - HPmini i Asus (mniejsza o to jaki model bo i tak posiadają tylko zlącza VGA (przez nie idzie tylko obraz)) Dobra przejde do senda :). Chciałbym mój PC połączyć z telewizorem tak aby: Obraz szedł na telewizor (Sony Bravia 46W5740) a dźwięk najelpiej na amplituner (onkyo tx sr557). Myślałem że z mojej karty graficznej (Gigabyte GTX 470 SOC) pociągne HDMI mini>HDMI do telewizora. Dobre rozwązanie? Będzie dźwięk szedł przez amplituner? mam go podlączonego do TV. Zastanawi mnie to że przez to HDMI pójdzie jedynie obraz (tak jakby TV był monitorem) a dźwięk pewnie będzie szedł w głośnikach w drugim pokoju takie oglądanie mnie nie zadowala :). Jak to połączyć? Jest to w ogóle możliwe? I czy będe sie cieszył jakością HD i dźwiękiem Dolby Sourrand na 5.0 przez amplituner?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

A próbowałeś przez DLNA? Kabel sieciowy i powinno grać.

hmm pierwszy raz słysze o takiej możliwości pomino że posiadam Bravie. Pooglądałem filmiki youtube bo szczerze wcześniej nie wieidziałem co to jest to DLNA :). Teraz już wiem i wilekie dzięki za odpowiedź bo najprawdopodobniej tak się skończy moje kino domowe bez żadnych kabli :). Pare pytań odośnie tego DLNA jeszcze… jaki najlepszy router do tego kupić ?