Kabel S-Video do podłączenia PC > Telewizor

Mam już trochę leciwy telewizor kineskopowy. Próbowałem go podłączyć kablem S-Video > Euro/Scart do komputera. Niestety obraz był biało-czarny. Zmieniałem wszystkie ustawienia, a i tak pomagało tylko machaniem kablem w lewo i prawo koło wtyczki Euro żeby obraz na chwilę przybrał kolorów. Poczytałem trochę o chrominancji i luminancji i stwierdziłem, że najlepiej będzie podłączyć komputer z TV za pomocą kabelka S-Video > S-Video (sygnały lecą osobno i obraz jest lepszy). Niestety nigdzie w okolicy nie dostanę kabla długości 20m. Muszę go zrobić w domu. problem jest taki, że komputer ma wtyczkę z 7 dziurkami a tv 4 dziurki. Szukając dalej natknąłem się na obrazek:

s.video.gif

Myśląc łopatologicznie wychodzi, że da się podłączyć. Tzn.

Chromain do Chromeout

Chromaingnd do Chromeoutgnd

Lumain do Lumaout

Lumaingnd do Lumaoutgnd

Martwią mnie te 3 niewykorzystanie piny. W obecnym kablu S-Video Euro/Scart też mam tylko 4 piny i obraz nie ma koloru. Jak to podłączyć żebym miał obraz? Dodam, że karta graficzna to XFX GTS 250, system Vista HP i telewizor Panasonic. Niestety nie znam modelu.

Czy w celu oszczędności mogę wykorzystać skrętkę kat 5e do tego kabla? Mam jej pod dostatkiem. Jeśli można to proszę o szczegółowe wytłumaczenie co z czym zlutować.

Pozdrawiam

Wesołych Świąt :slight_smile:

Poczytaj tutaj:

http://solar.blurp.org/tvout.html

Polutowałem kabelek we wtyczce euro zgodnie z schematem na stronie podanej przez Ciebie. Zmiana jednego ustawienia w TV i mam kolor. Pięknie to działa. Tylko, że na komputerze można oglądać jednocześnie tylko film. W trybie dual view (monitor 1680x1050, tv 800x600). Gdy odpalam film czy grę na pełny ekran, ta przenosi się na telewizor. Chciałbym tak zrobić, że TV jest niezależnym wyświetlaczem. Czyli odpalam film, wrzucam na TV (pełny ekran) a na monitorze włączam grę (również pełny ekran w rozdzielczości 1680x1050). Oczywiście chodzi mi o sam obraz bo problem z dźwiękiem łatwo rozwiązać :slight_smile:

Próbowałem zrobić to tak jak mam teraz podłączone. Niestety po odpaleniu innej aplikacji pełno ekranowej obraz na TV albo gaśnie, albo pojawia się pół gry i pół filmu.