Kabel SATA - ESATA


(Nicr) #1

Poszukuję kabla jak z tytułu, mam dwa pytania po 1. Mam asusa p5b i w manualu jest napisane, że trzeba przy tworzeniu raidu stworzyć dyskietkę ze sterami, którą 3eba wykorzystać w trakcie instalki windy - ok ale ja nie ma flopa:D czy można te stery dać na pendrive'a?? Skoro można bootowac z USB to dlaczego nie można by było zrobić na penie sterów:D Ogólnie to nie problem, ale musiał bym od kogoś tego flopa wyłudzić:smiley: i po 2. Zna ktoś sklep we wrocku gdzie można dostać takie kable?? Zależy mi na osobistym kupnie, a nic nie mogę znaleść w google:| Znalazłem tylko jedno miejsce, ale znowu sklep wystawił ten produkt na allegro, a w ofercie (sklepu) go nie ma, a na dodatek nie odpowiadają na moje pytania... Jak by ktoś coś wiedział byłbym bardzo wdzięczny:) Nie chcę kupowac tego przez neta bo zależy mi trochę na czasie...

Pozdrawiam!!


(Technik Elektro) #2

nie można, musisz zaopatrzyć się we flopa (nawet nie wiem czy integracja coś pomoże) może być na usb - jest tani.

dlatego że preinstalator nie ładuje obsługi USB, dokonuje tego po skopiowaniu plików instalatora na dysk i ponownym uruchomieniu komputera.

allegro

dłużej kombinujesz niż trwałaby cała transakcja przez allegro ;-).


(Nicr) #3

Dzięki za uświadomienie mnie na temat 1 pytania:)

hehe co do drugiego to nie wiem :slight_smile: Może nie, aż tak źle z tym kombinowaniem bo możer dziś od ręki dostanę:)

Dzięki wielkie!!:slight_smile:


(Unocal) #4

No… No…

Oczywiście że sterowniki do RAID mogą być zapodane z pendrive’a!!

Do Visty na 100%

A pod XP jeśli jest możliwość boot usb to też powinno się udać (ja właśnie mam XP na RAID0 i stery zapodawałem z p-driva)

Ciekawostką jest, że są sterowniki do Visty 64 bit np. na stronach producentów płyt gł. Tymczasem 64 bitowa Vista ich nie potrzebuje… Przynajmniej na płytach z chipsetem nVidia z którymi się zetknąłem.


(Nicr) #5

O to nawet lepiej :slight_smile: i tak mam zamiar przesiadki przy RAID na vistę więc widzę, żę po raz peirwszy vista coś ułatwia coś, a nie utrudnia:)

// Niestety nie dało rady z pendrive’a zainstlować, ale wkompilowałem (o ile można tak powiedzieć) sterowniki w płytkę instalacyjną i jest git:)