Kabel SATA - ESATA

Poszukuję kabla jak z tytułu, mam dwa pytania po 1. Mam asusa p5b i w manualu jest napisane, że trzeba przy tworzeniu raidu stworzyć dyskietkę ze sterami, którą 3eba wykorzystać w trakcie instalki windy - ok ale ja nie ma flopa:D czy można te stery dać na pendrive’a?? Skoro można bootowac z USB to dlaczego nie można by było zrobić na penie sterów:D Ogólnie to nie problem, ale musiał bym od kogoś tego flopa wyłudzić:D i po 2. Zna ktoś sklep we wrocku gdzie można dostać takie kable?? Zależy mi na osobistym kupnie, a nic nie mogę znaleść w google:| Znalazłem tylko jedno miejsce, ale znowu sklep wystawił ten produkt na allegro, a w ofercie (sklepu) go nie ma, a na dodatek nie odpowiadają na moje pytania… Jak by ktoś coś wiedział byłbym bardzo wdzięczny:) Nie chcę kupowac tego przez neta bo zależy mi trochę na czasie…

Pozdrawiam!!

nie można, musisz zaopatrzyć się we flopa (nawet nie wiem czy integracja coś pomoże) może być na usb - jest tani.

dlatego że preinstalator nie ładuje obsługi USB, dokonuje tego po skopiowaniu plików instalatora na dysk i ponownym uruchomieniu komputera.

allegro

dłużej kombinujesz niż trwałaby cała transakcja przez allegro ;-).

Dzięki za uświadomienie mnie na temat 1 pytania:)

hehe co do drugiego to nie wiem :slight_smile: Może nie, aż tak źle z tym kombinowaniem bo możer dziś od ręki dostanę:)

Dzięki wielkie!!:slight_smile:

No… No…

Oczywiście że sterowniki do RAID mogą być zapodane z pendrive’a!!

Do Visty na 100%

A pod XP jeśli jest możliwość boot usb to też powinno się udać (ja właśnie mam XP na RAID0 i stery zapodawałem z p-driva)

Ciekawostką jest, że są sterowniki do Visty 64 bit np. na stronach producentów płyt gł. Tymczasem 64 bitowa Vista ich nie potrzebuje… Przynajmniej na płytach z chipsetem nVidia z którymi się zetknąłem.

O to nawet lepiej :slight_smile: i tak mam zamiar przesiadki przy RAID na vistę więc widzę, żę po raz peirwszy vista coś ułatwia coś, a nie utrudnia:)

// Niestety nie dało rady z pendrive’a zainstlować, ale wkompilowałem (o ile można tak powiedzieć) sterowniki w płytkę instalacyjną i jest git:)